Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
PK HSB 2019
Algemeen
Groep A
Groep B
Deelnemers
Reglement
Kampioenen
HWT 2019
Algemeen
Inschrijving
Groep A
Groep B
Prijzen
Eerdere toernooien
Rapidcyclus
Algemeen
Pomar - 7 dec.
HSV - 22 februari
HO - 14 maart
DD - 2 mei
SHTV - 13 juni
Archief
Nieuws (jeugd)
Stampvol Grand Prix in Den Haag Zuid-West
Geschreven door Andre Wagner   
28-03-2019
Het deed een beetje terugdenken aan de beginjaren van de Grand Prix, toen er vaak meer dan 300 spelers deelnamen. Het was dan ook volle bak, men moest bijna letterlijk over de hoofden lopen in de Hofstad Mavo waar 201 schakertjes streden om de prijzen.


Er werd naast de gewone Grand Prix (hoe gewoon is zo'n massatoernooi in deze tijd?) ook nog eens een Super-GP voor de sterkere spelers in aparte lokalen gehouden. Om keiharde euro's ging het daar en er werd serieus zwaar nagedacht. In één groep eindigden alle vier spelers zelfs gelijk en moest de geheime lotingsvolgorde uitsluitsel geven. Alleen in groep C was het een klassieke 3-2-1-0 met Thomas Alvares als grote winnaar.

In de ruime kantine van de school was het echter dringen geblazen. Hoe plaats je 185 spelers zodat ze ook nog eens ruimte hebben om adem te halen? De organisatie had zijn best gedaan om dat op te lossen, maar soms was het nog steeds dringen en tafelleiders moesten daar tussendoor alle uitslagen zien te achterhalen en de spelers weer op tijd achter het bord te krijgen.

Een kleine kritische noot moet echter wel worden geuit: wat helaas niet erg hielp was een enkele ouder die na een paar ronden een protest liet horen over de uitslag van een eerdere partij van zijn of haar kroost. We moeten er dan toch vanuit gaan dat de vrijwilligers, die toch ook hun vrije zondag opofferen, alles te goeder trouw invullen en arbitrages naar eer en geweten uitvoeren. We hebben alle begrip voor tranen van teleurstelling, maar moeten er op wijzen dat 'buitenstaanders' (en daaronder valt iedereen die niet speelt of tafelleider is) zich volgens algemene toernooiregels niet mogen mengen in de wedstrijden.
Nu weer een wat luchtiger onderwerp, want een verslag is nooit compleet zonder aandacht voor de uitschieters, de spelers die alles wonnen! Dat is in een toernooi waar je speelt tegen gelijkwaardige tegenstanders een prestatie van de bovenste plank. De eervolle vermeldingen zijn dit keer voor: Noah Ritzerveld (groep 4), Ryu Man (groep 20) en Arthur te Paske (groep 27).

Tenslotte danken we weer iedereen die zich heeft ingezet bij het klaarzetten en opruimen, het in de hectiek bijhouden van de alle resultaten en natuurlijk niet in de laatste plaats de mensen van de school die iedereen voorzagen van eten en drinken.

 

Uitslagen Super-GP

Fouten voorbehouden. Aan onderstaande gegevens kunnen geen rechten ontleend worden. Namen kunnen op verzoek verwijderd worden.

Groep

Rang

Naam

KNSB

Club

Pt.

Rating

A

1

Matteo van Cleef

8510447

VAS

2,0

1590,0

 

2

Jonathan Snippe

8487919

Ken. Comb.

1,5

1500,0

 

3

Manasvita Basa

8601527

Almere

1,5

1444,0

 

4

Prajit Sai Kumar

8767979

Voorburg

1,0

1322,0

B

1

Daniel Knol

8672070

Almere

1,5

1384

 

2

Quint de Jong

8547638

Ken. Comb.

1,5

1314

 

3

Joaquin Aarts

8610294

RSR IT

1,5

1300

 

4

Robin van Leeuwen

8564798

SHTV

1,5

1313

C

1

Thomas Alvares

8498742

SHTV

3

1222

 

2

David Madularea

8700494

Voorburg

2

1244

 

3

Mats de Jong

8498743

Ken. Comb.

1

1220

 

4

Maks Katsarov

0

0

0

0

D

1

Jay Coffeng

8645373

VAS

2

1051

 

2

Alan Bakija

8629346

Klim-op

2

1211

 

3

Hayun Shin

8701804

DD

2

1147

 

4

Bent Blokland

8550949

RSR IT

0

1087

 

 

Uitslagen Grand Prix

Fouten voorbehouden. Aan onderstaande gegevens kunnen geen rechten ontleend worden. Namen kunnen op verzoek verwijderd worden.

Groep

Rang

Naam

KNSB

Club

Pt.

Rating

E

1

Ryan Busa

8605982

VAS

2

1006

 

2

Tobias Li-Behn

8747783

SHTV

2

946

 

3

Joep Westerhof

8566492

RSR IT

2

951

 

4

Christiaan Smeets

8640995

Pion.

0

861

F

1

Jeffrey Knol

8682443

Almere

4

819

 

2

Maks Katsarov

8552115

DD

3

705

 

3

Tim van der Helm

8651071

Prom.

3

692

 

4

Eline Voorberg

8771488

Schaakm. W.

3

745

 

5

Nick Buitelaar

8677757

Schaakm. W.

1

708

 

6

Robert Katsarov

8644086

DD

1

789

1

1

Rudraksha Garg

8710724

Voorburg

3,5

613,0

 

2

Jungmin Lee

8547825

RSR IT

3,5

642,0

 

3

Vikram Klaassens

8610591

Prom.

3,0

600,0

 

4

Jungbin Lee

8547814

RSR IT

3,0

657,0

 

5

Samuel Lopes

8763414

Klim-op

2,0

624,0

 

6

Aarnout Neeleman

8627509

Haeghe O.

0,0

677,0

2

1

Kick Nijdam

8643404

RSR IT

5,5

539,0

 

2

Sarthak Singare

8818161

DSC

5,0

552,0

 

3

Finley Stokking

8773853

Schaakm. W.

4,5

525,0

 

4

Tim de Torbal

8611735

Haeghe O.

4,5

551,0

 

5

Janice Fu

8802409

Klim-op

4,0

593,0

 

6

Denis Borisenko

8697018

Klim-op

3,5

542,0

 

7

Leonard Bron

8673368

 

1,0

529,0

3

1

Jordan Lam

8804917

Klim-op

4,5

515,0

 

2

Hajin Shin

8798141

DD

4,0

501,0

 

3

Emma Barbier

8768067

Voorburg

2,5

489,0

 

4

Mees Tolman

8832549

DSC

2,0

497,0

 

5

Alexander Groeneveld

8773743

RSR IT

1,0

507,0

 

6

Geralds Zutis

8616905

DSC

1,0

509,0

4

1

Noah Ritzerveld

8814586

BF

5,0

473,0

 

2

Hugo Tiggelhoven

8799956

Voorburg

4,0

487,0

 

3

Mattias Prins

8775690

DD

3,0

472,0

 

4

Thomas Li-Behn

8823166

SHTV

2,0

482,0

 

5

Anthony Bresler

8788505

Haeghe O.

1,0

485,0

 

6

Dominick Burger

8745242

Spijken.

0,0

469,0

5

1

Finn Schagen

8727191

SHTV

3,5

463

 

2

Sam Wong

8560948

Scheve T.

3,5

466

 

3

Yarno Kersten

8758618

SHTV

3

442

 

4

Thomas Dijkhuijsen

8773787

Voorburg

3

449

 

5

Donny Boerman

8656967

Lierse

1

427

 

6

Esmee Bosman

8607918

En Passant

1

469

6

1

Roan Brady

8611603

DD

8

390

 

2

Jari van der Beek

8806545

Schaakm. W.

7

424

 

3

Zahra Jankie

8717797

SHTV

6

384

 

4

Johan Westerveld

8657011

Schaakm. W.

4,5

412

 

5

Juliet van der Scheer

8828204

DD

2,5

417

 

6

Amin Baouch

8765438

Hofvilla

2

375

7

1

Florian Wacht

8823034

DD

8,5

374

 

2

Noor Alkurwi

8758090

Botw.

7,5

366

 

3

Lucas Geerlings

8787218

SG Rijsw.

5

364

 

4

Samuel Bode

8778418

Hofvilla

4,5

348

 

5

Patrick Biever

8725739

Schaakm. W.

4,5

369

 

 

 

 

 

 

 

8

1

Tycho Bultstra

8653887

RSR IT

9

338

 

2

Badr Haddou

8717005

RSR IT

7

339

 

3

Hugo Tolman

8803465

DSC

6

340

 

4

Arthur van Waarden

8778462

SHTV

4

333

 

5

Novak Delic

8730909

Heldring

4

325

 

 

 

 

 

 

 

9

1

Lisa Verbunt

8807271

Spijken.

9

301

 

2

Mauricio Stolte

8781311

0

6,5

330

 

3

Sam Flynn

8825003

Pion.

5

296

 

4

Taavi Vromans

8781234

Haeghe O.

4

315

 

5

Julian Bakx

8818964

SG Rijsw.

3

300

 

6

Noah Lamens

8641710

Haeghe O.

2,5

298

10

1

Prayan Sai Kumar

8803069

Voorburg

7

285

 

2

Jan Hengeveld

8744978

Scheve T.

7

280

 

3

Valerijs Zutis

8658100

DSC

6,5

260

 

4

Attila Stijnman

8746408

Haeghe O.

6,5

274

 

5

Stijn Tolman

8849500

DSC

3

250

 

 

 

 

 

 

 

11

1

Yoyo Zhang

8823287

SHTV

8,5

229

 

2

Miller de Haan

8808173

Nuts

7,5

236

 

3

Adam Struggles

8752678

DD

7

218

 

4

Taylor Bresler

8788516

Haeghe O.

4,5

240

 

5

Maks Becker Duricic

8848070

DD

2,5

218

 

6

Gijs Kuijstermans

8730997

Heldring

0

227

12

1

Sebastiaan David Prins

8775679

DD

8

213

 

2

Jay Swalef

8849841

HSS

7

200

 

3

Lucas Yu

8662588

Prom.

7

218

 

4

Louise Jansen

8775855

Voorburg

5

213

 

5

Kayra Sahin

8626926

Haeghe O.

3

215

 

 

 

 

 

 

 

13

1

Stijn van Rikxoort

8786371

Prom.

6,5

200

 

2

Luka Vucenovic

8815488

Passeparto.

6,5

200

 

3

Finn van Koutrik

8832263

Heldring

6

200

 

4

Maarten Alvares

8629313

SHTV

5

186

 

5

Dakshin Ganapathy

8799384

DD

3,5

164

 

6

Boye Vilier

8771796

SHTV

2,5

184

14

1

Lisa Geerlings

8787229

SG Rijsw.

6

142

 

2

Aleksej van Westrhenen

8803806

Kraling.

6

144

 

3

Luke Borghstijn

8836938

SHTV

5,5

150

 

4

Daniel Alvares

8772181

SHTV

5

150

 

5

Finn de Wolff

8803157

SHTV

4,5

145

 

6

Rushab Katta

8836740

ASH

3

140

15

1

Ryan van Meerten

8832065

Lierse

9

130

 

2

Cas van der Linde

8752040

Nuts

7

137

 

3

Vihaan Patil

8827181

NMMCC

6,5

140

 

4

Ben Wellens

8788230

Kraling.

4,5

130

 

5

Niek van der Veen

8688636

Hofvilla

3

140

 

 

 

 

 

 

 

16

1

Burak Ozbakan

8849511

Springplank

8

125

 

2

Björn Meijer

8758695

SG Rijsw.

7

125

 

3

Jean Philippe van der Niet

8843483

Hofvilla

6,5

125

 

4

Wesley Ye

8735386

Pion.

4,5

125

 

5

Hridhaan Waghela

8827665

NMMCC

4

125

 

6

Gayatri Vaishampayan

8849467

NMMCC

0

125

17

1

Jelte Steentjes

8782202

Schaakm. W.

8,5

115

 

2

Lennart van Wersch

8800858

Galjoen

8

120

 

3

Jan Kuijstermans

8730953

Heldring

4,5

125

 

4

Henry Krul

8849940

Springplank

4

115

 

5

Mara Madularea

8781388

Voorburg

3

115

 

6

Koustubh Moitra

8827654

NMMCC

2

124

18

1

Filip Hengeveld

8744989

Scheve T.

8

114

 

2

Klio Esvelt

8848125

Montessori

7,5

110

 

3

Tjerk Bleeker

8775492

DD

7

115

 

4

Ruben de Ridder

8832054

Lierse

3

110

 

5

Misha Krillov

8834826

Klim-op

2,5

110

 

6

Alexandra Wairimu

8849434

Springplank

2

110

19

1

Loran Bozdogan

8749939

Galjoen

6,5

108

 

2

Joëlla van der Swaluw

8826928

Prom.

6,5

110

 

3

Piet Haket

8827742

Scheve T.

6

105

 

4

Boudewijn van Beek

8820108

DD

4,5

105

 

5

Evy Eising

8649949

Scheve T.

3,5

110

 

6

Adrian Sonneveld

8828006

HSS

3

110

20

1

Ryu Man

8703200

Pion.

10

105

 

2

Raphael Thomas

8849456

NMMCC

6,5

100

 

3

Adrian Kool

8849852

Passeparto.

6

100

 

4

Emme de Haan

8848664

Nuts

4

100

 

5

Chingthang Ngangbam

8849478

NMMCC

3,5

100

 

6

Alexander Eickhoff

8849929

 

0

100

21

1

Daniil Cherepanov

8830052

SG Rijsw.

9,5

100

 

2

Daniël Simon

8827753

Scheve T.

6,5

100

 

3

Mick Zaadhof

8848103

Herenweg

6,5

100

 

4

Djoey  Offringa

8848224

Prom.

4,5

100

 

5

Victor van Veen

8847839

Bloemc.

3

100

 

6

Aryan Bodakunta

8827775

NMMCC

0

100

22

1

Loek Benne

8815048

RSR IT

9

100

 

2

Maysara Ziane

8808998

RSR IT

7,5

100

 

3

Resul Aktas

8778044

Galjoen

5,5

100

 

4

Laurens Berkes

8799989

Prom.

4

100

 

5

Darren Menke

8824134

SHTV

4

100

 

 

 

 

 

 

 

23

1

Fender Wurthmann

8727389

RSR IT

9

100

 

2

Arda Tosun

8749862

Galjoen

7

100

 

3

James Kroon

8777956

RSR IT

5,5

100

 

4

Enno van der Togt

8737234

Prom.

5,5

100

 

5

Thomas Richter

8627498

Haeghe O.

2

100

 

6

Tiffany Lee

8722967

Lierse

1

100

24

1

Quinten van Grol

8831636

DD

9

95

 

2

Joppe Baak

8823551

St. Maart.

6,5

94

 

3

Olis Esvelt

8848136

Montessori

6

95

 

4

Neva Renner

8836872

Kraling.

5

95

 

5

Wouter Verlinden

8850072

Ikc kethel

3

90

 

6

Sophie Qiu

8816390

BF

0,5

95

25

1

Noah Tichler

8833825

RSR IT

9

70

 

2

Julian Bergwerff

8834287

Lierse

7,5

80

 

3

Alexander Schwarz

8843560

Heldring

6

90

 

4

Maas Frederiks

8843461

HSS

4,5

90

 

5

Richelle de Jong

8829403

Prom.

1,5

80

 

6

Lisa van Assendelft

8849885

Passeparto.

1,5

85

26

1

Arne Bultstra

8805291

RSR IT

9

80

 

2

Aaron Zimmerman

8843571

Heldring

8

75

 

3

Danush Wijenayake

8827995

HSS

7

80

 

4

Daria Borisenko

8849423

Klim-op

3,5

75

 

5

Eliane Boertien

8849863

Passeparto.

2

75

 

6

Raúl  Rost

8838599

RSR IT

0,5

75

27

1

Arthur Te Paske

8822594

Haeghe O.

10

74

 

2

Hugo Chan

8786360

Prom.

7,5

75

 

3

Sarah Barbier

8803091

Voorburg

5,5

75

 

4

Bruin Heite

8850424

HSS

4,5

74

 

5

Ilse van de Veen

8846651

Hofvilla

1,5

70

 

6

Juliette Groeneveld

8849874

Passeparto.

1

70

28

1

Robbie Verlinden

8850083

Ikc kethel

9

65

 

2

Ischa Tichler

8833836

RSR IT

7

80

 

3

Pien van der Putte

8836630

Kraling.

5,5

65

 

4

Jay Ramnath

8830349

Botw.

3,5

70

 

5

Emma  Collaert

8829106

RSR IT

3

70

 

6

Yanniek Lamens

8714992

Haeghe O.

2

70

29

1

Ilayda Bal

8849071

Kraling.

7,5

60

 

2

D'Andre Jermin

8832538

Prom.

7

65

 

3

Boris Delic

8807689

Heldring

6

65

 

4

Ethan Jonnstone

8785854

Haeghe O.

4

65

 

5

Max Brandhorst

8849489

St. Maart.

3,5

60

 

6

Dylan de Jong

8829392

Prom.

2

65

30

1

Brendan Chan

8840535

Haeghe O.

8,5

60

 

2

Medine Sarac

8750016

Galjoen

8

60

 

3

Thomas Collaert

8829117

RSR IT

6

50

 

4

Edison Zhou

8843538

Pion.

5,5

60

 

5

Liene Renner

8843450

Kraling.

1,5

50

 

6

Jasmijn Phoelich

8849896

HSV

0,5

50

 

Foto's


Het ziet er druk uit


Zo ziet een toernooi met 200 spelers er uit


De andere kant van de zaal is weer ingericht als hangplek voor ouders


Boven was het een stuk rustiger


De rust bij de Super-GP


De tafelleider was een echte schaakmeester (en nog jarig ook)


Eric, wellicht de meest ervaren tafelleider die we hebben


Organisatie overlegt even


In de gang kon wat verkoeling worden gezocht...


...hoewel een leerling van de school hier beter aan 'anger management' had moeten doen?


Even een AVG goedgekeurd plaatje


Met zo'n dreiging tegenover je, moet je wel even slikken


En dit waren nog niet eens alle bekers!


Elke winnaar is een ster


Excuses aanvaard, Klio ;-)


Toen over vier, het lange wachten is bijna voorbij


De laatste prijsuitreikingen, terwijl sommigen al trots rondlopen met een beker

Artikel aangelegd op: 28-03-2019
 
© 2019 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.