Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
Online
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
NK12
Schaakles
Nieuws (senioren)
76e Tata Steel Chess Tournament - dag 8: tienkampen zijn begonnen
Geschreven door Paul Koks   
18-01-2014
Op de zevende toernooidag stond er bij volle maan zeven teamwedstrijden in de Haagse Schaakbond op het programma, waardoor er geen tijd was om in Wijk aan Zee te schaken.

Ondertussen zijn de tienkampen gestart, waarbij er 40 schakers vanuit de Haagse Schaakbond present zijn. Door hen werd 21½ punten gescoord. Veertien overwinningen, vijftien remises en elf verliespartijen. In de tweede ronde staat er een eerste streekderby op het programma: in groep 5H tussen Bob Ameling en Aad Mittertreiner.

In de partij tussen GM Pentala Harikrishna en GM Anish Giri komt een klassiek Italiaans op het bord die tot in de laatste minuten van de achtste toernooidag uitgeknepen wordt, waarbij GM Anish Giri er een gewonnen pionneneindspel aan over houdt.

Grootmeestergroep A

Uitslag 5e ronde

wit zwart uitslag
GM Pentala Harikrishna - GM Anish Giri 0 - 1


Indeling 6e ronde
De Moriaan in Wijk aan Zee

wit zwart
GM Anish Giri - GM Boris Gelfand


Tienkampen

Uitslagen 1e ronde
groep wit zwart uitslag
Top Sopiko Guramishvili - Arthur Pijpers 1 - 0
1A Ted Barendse - Danny de Ruiter 1 - 0
1A Sten Goes - Arend van Oosten ½ - ½
1B Gert Legemaat - Stefan Bekker 0 - 1
2A Henk Happel - Erik van den Dikkenberg 0 - 1
2A Wesley Vermeulen - Sebastiaan Smits 1 - 0
2C Robby Kevlishvili - Peter Holscher 1 - 0
2C Martien van der Meijden - Richard Oranje ½ - ½
2E Lars Vistisen - Henk Weenink 1 - 0
3A Wim Rakhorst - WFM Anna-Maja Kazarian ½ - ½
3A Leo Littel - Marijn den Hartog 0 - 1
3B Leo van Houwelingen - Henk Noordhoek ½ - ½
3C Ben Ahlers - Paul Dekker 1 - 0
3D Vincent Oudewaal - Johan de Zwart ½ - ½
3E Jan-Pieter Vos - Johannes Kossen 1 - 0
3E Siem Roet - Theo van Orsouw ½ - ½
3G Wytse van der Velde - Rens Minnema ½ - ½
3I Jan van den Bergh - Rene Pijlman ½ - ½
3J Talitha Munnik - Erik van Tooren 0 - 1
4A Jan Colly - Marco Vogelenzang 0 - 1
4K Joris Geene - Christoph Louvet 1 - 0
4L Henk Timmermans - Ferdi Sieben ½ - ½
4Z Foppe-Jan Montsma - Henk Bermon ½ - ½
4Z Kees Jongkind - Bart van Strien 1 - 0
5B Jaap van den Berg - Frans de Vreeze ½ - ½
5E Wim Veelenturf - Jan Busman ½ - ½
5G Hans de Haan - Bert van Brussel 1 - 0
5G Tejo Hagen - Theo van Vorselen ½ - ½
5H Willem de Vos - Bob Ameling ½ - ½
5H Aad Mittertreiner - Kees Egberts 1 - 0
6B Gerard van Dongen - Ed Eveleens 1 - 0
6D Sebastiaan Kranenburg - Davide Lattuada 0 - 1
6E Coen Leentvaar - Roel Ridderikhoff 1 - 0
7B Henk van Bellen - Bert-Jan Kraal 0 - 1
7H Boor Fekkes - Otto Boot 1 - 0
8A Peter de Vries - Henk de Vreede 0 - 1
8B Jan Zonneveld - John van der Meijden ½ - ½
8D Rob de Vries - Vincent Busman 0 - 1
9B Auke de Vries - Willem van Delft 1 - 0
9Z Joop van Nes - Bert van der Willik 1 - 0


Indeling 2e ronde
bord wit zwart
Top Eelke Wiersma - Arthur Pijpers
1A Bart von Meijenfeldt - Ted Barendse
1A Sten Goes - Wim Heemskerk
1B Arianne Caoili - Gert Legemaat
2A Henk Happel - Pieter Heijboer
2A Erik van den Dikkenberg - Sebastiaan Smits
2C Tjark Vos - Robby Kevlishvili
2C Richard Oranje - Frans Smit
2E Marc Helder - Lars Vistisen
3A WFM Anna-Maja Kazarian - Alina Zahn
3A Marijn den Hartog - Maarten Etmans
3B Henk Noordhoek - Marcel de Jeu
3C Salvatore Marano - Ben Ahlers
3D Vincent Oudewaal - Frans Bottenberg
3E Harm-Theo Wagenaar - Jan-Pieter Vos
3E Theo van Orsouw - Rudolf Kat
3G Rens Minnema - Ben Wijgers
3I Herman van Alderen - Jan van den Bergh
3J Henk Dissel - Talitha Munnik
4A Marco Vogelenzang - Jan Koopman
4K Alex Albrecht - Joris Geene
4L Ferdi Sieben - Hans Wiemerink
4Z Marion Penalver - Foppe-Jan Montsma
4Z Bart van Strien - Jeroen Eijgelaar
5A Paul Roomer - Jaap van den Berg
5E Jan Busman - Anton Schermer
5G Gerco Stapel - Hans de Haan
5G Jan Meringa - Theo van Vorselen
5H Bob Ameling - Aad Mittertreiner
6B Ed Eveleens - Wibo Bourguignon
6E Coen Leentvaar - Loek Veenendaal
7B Martien Smit - Henk van Bellen
7H Johan Boezewinkel - Otto Boot
8A Bert-Jan Melchers - Henk de Vreede
8B Koos Hoogland - Jan Zonneveld
8D Vincent Busman - Geert Renkema
9B Henk de Waal - Auke de Vries
9Z Bert van der Willik - Martha van den Berg


Informatie vanuit Wijk aan Zee

gemeente Wijk aan Zee
Toernooisite | speelschema | Dagvierkampen

Grootmeestergroepen

commentaar-schema | live-partijen

Deelnemers: Masters | Challengers
Programma: Masters | Challengers
Stand: Masters | Challengers


Rondenverslagen

Wijk aan Zee: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
Schaaksite: 1 | 2 | 3 | 4 | 4-A
News about Chess: 1 | 2 | 3 | 4 | 4-A | 5-B


GM Anish Giri
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 GM Leinier Dominguez Perez - GM Anish Giri ½ - ½
2 GM Anish Giri - GM Arkadij Naiditsch 1 - 0
3 GM Loek van Wely - GM Anish Giri ½ - ½
4 GM Anish Giri - GM Wesley So ½ - ½
5 GM Pentala Harikrishna - GM Anish Giri 0 - 1
6 GM Anish Giri - GM Boris Gelfand
7 GM Fabiano Caruana - GM Anish Giri
8 GM Anish Giri - GM Levon Aronian
9 GM Richard Rapport - GM Anish Giri
10 GM Anish Giri - GM Sergey Karjakin
11 GM Hikaru Nakamura - GM Anish Giri


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 5
2 1 1 0 75 1
3 2 1 2 0 67 1
4 1 3 0 63 2
5 2 3 0 70 2


Arthur Pijpers
Botwinnik
ronde wit zwart uitslag
1 Sopiko Guramishvili - Arthur Pijpers 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 8


Ted Barendse
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Ted Barendse - Danny de Ruiter 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Sten Goes
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Sten Goes - Arend van Oosten ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 5


Gert Legemaat
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Gert Legemaat - Stefan Bekker 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 7


Henk Happel
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Henk Happel - Erik van den Dikkenberg 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 7


Robby Kevlishvili
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Robby Kevlishvili - Peter Holscher 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Richard Oranje
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Martien van der Meijden - Richard Oranje ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 3


Sebastiaan Smits
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Wesley Vermeulen - Sebastiaan Smits 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 7


Lars Vistisen
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Lars Vistisen - Henk Weenink 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


WFM Anna-Maja Kazarian
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Wim Rakhorst - WFM Anna-Maja Kazarian ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 4


Marijn den Hartog
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Leo Littel - Marijn den Hartog 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Henk Noordhoek
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Leo van Houwelingen - Henk Noordhoek ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 3


Ben Ahlers
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Ben Ahlers - Paul Dekker 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Jan van den Bergh
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Jan van den Bergh - Rene Pijlman ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 2


Talitha Munnik
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Talitha Munnik - Erik van Tooren 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 8


Theo van Orsouw
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Siem Roet - Theo van Orsouw ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 4


Vincent Oudewaal
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Vincent Oudewaal - Johan de Zwart ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 3


Jan-Pieter Vos
Delfse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Jan-Pieter Vos - Johannes Kossen 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Rens Minnema
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Wytse van der Velde - Rens Minnema ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 4


Joris Geene
Promotie
sg Rijswijk
ronde wit zwart uitslag
1 Joris Geene - Christoph Louvet 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Ferdi Sieben
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Henk Timmermans - Ferdi Sieben ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 0 1 50 2


Foppe-Jan Montsma
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Foppe-Jan Montsma - Henk Bermon ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 0 1 50 6


Bart van Strien
sg Rijswijk
ronde wit zwart uitslag
1 Kees Jongkind - Bart van Strien 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 12


Marco Vogelenzang
sv Raadsheer Corbulo
ronde wit zwart uitslag
1 Jan Colly - Marco Vogelenzang 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Bob Ameling
sv Botwinnik
ronde wit zwart uitslag
1 Willem de Vos - Bob Ameling ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 5


Jaap van den Berg
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Jaap van den Berg - Frans de Vreeze ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 4


Jan Busman
Promotie
ronde wit zwart uitslag
1 Wim Veelenturf - Jan Busman ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 2


Hans de Haan
Haagse SV
ronde wit zwart uitslag
1 Hans de Haan - Bert van Brussel 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Aad Mittertreiner
Haagse SV
ronde wit zwart uitslag
1 Aad Mittertreiner - Kees Egberts 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Theo van Vorselen
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Tejo Hagen - Theo van Vorselen ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 2


Ed Eveleens
Botwinnik
ronde wit zwart uitslag
1 Gerard van Dongen - Ed Eveleens 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 8


Sebastiaan Kranenburg
sg Rijswijk
ronde wit zwart uitslag
1 Sebastiaan Kranenburg - Davide Lattuada 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 7


Coen Leentvaar
Delfse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Coen Leentvaar - Roel Ridderikhoff 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Henk van Bellen
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Henk van Bellen - Bert-Jan Kraal 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 9


Otto Boot
Botwinnik
ronde wit zwart uitslag
1 Boor Fekkes - Otto Boot 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 6


Vincent Busman
sv Raadsheer Corbulo
ronde wit zwart uitslag
1 Rob de Vries - Vincent Busman 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Henk de Vreede
Botwinnik
ronde wit zwart uitslag
1 Peter de Vries - Henk de Vreede 0 - 1
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Jan Zonneveld
sv Prometheus
ronde wit zwart uitslag
1 Jan Zonneveld - John van der Meijden ½ - ½
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 ½ 0 1 0 50 4


Auke de Vries
sg Discendo Discimus
ronde wit zwart uitslag
1 Auke de Vries - Willem van Delft 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 1 1 0 0 100 1


Bert van der Willik
Delftse Schaakclub
ronde wit zwart uitslag
1 Joop van Nes - Bert van der Willik 1 - 0
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -


ronde pnt gewonnen remise verloren % positie
1 0 0 0 1 0 10


Artikel aangelegd op: 17-01-2014
 
© 2021 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.