Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
PK HSB 2018
Algemeen
Groep A
Groep B
Deelnemers
Reglement
Kampioenen
HWT 2018
Algemeen
Groep A
Groep B
Prijzen
Eerdere toernooien
Nieuws (senioren)
138 deelnemers bij Grand Prix De Lier
Geschreven door Pascal van Dijk en Johan Voorberg   
19-02-2012
Op zaterdag 18 februari organiseerde de Lierse Schaakvereniging de vierde Grand Prix. Het was een gezellige middag met 138 deelnemers. Thomas de Ruiter won de hoogste groep met 4,5 uit 5.


Verslag

Zoals gewoonlijk werd het toernooi gespeeld in gebouw 't Centrum. De hoogste groepen speelden met klok hun partijen van 20 min. p.p. in twee rustige, kleine zalen op de bovenverdieping, terwijl de lagere groepen hun partijen, 2x 10 min. p.p. zonder klok, in de grote zaal speelden. Het was af en toe wat woekeren met de ruimte, maar de kinderen konden gewoon hun partijen spelen en daar ging het toch om.

In het begin werden we in de grote zaal nog afgeleid door de lokale carnavalsoptocht, die voorbij trok. Maar toen die voorbij was, kon iedereen zich weer concentreren op het schaken en dat is uitstekend gelukt. Weliswaar werden er nog veel partijen beslist door herdersmat, maar er waren ook heel veel spelers die goed nadachten over hun zetten en met slimme plannetjes hun partijen wonnen. Dat is voor ouders en leiding heel leuk om te zien! En veel jeugdleiders hebben weer voldoende gespreksstof voor de komende weken, om aandacht te geven aan bepaalde onderwerpen...

Iedereen, zowel in als buiten de zaal, heeft zich netjes gedragen en dat mag best eens gezegd worden, uiteindelijk gaat het er immers om dat we allemaal een leuke (schaak)middag hebben. We zijn de tafelleiders natuurlijk ook heel dankbaar: Nico Alsemgeest en Sandra van den Berg, die elk van een hele zaal de score bijhielden, Dennis van Berkel, Eric van der Marel, Dick Valk, Carel Gijsen, Jos Aameyri, Wim Poot, Marijke Meijering en Dingeman van Nies.  Bedankt!!

Foto's


Cissy Caljé heeft nog veel meer foto's gemaakt. Ze staan hier.


Cijfertjes

Er waren 143 inschrijvingen. Met 7 zieken/afmeldingen en 2 onverwachte gezichten konden we bijtijds van start met 138 kinderen. Er waren 131 spelers lid van een club: 3-Torens (2), Bobby Fischer (4), Botwinnik (3), Corbulo (1), CSV (5), DCSV (1), DD (6), DSC (8), Fianchetto (1), HWP Haarlem(!) (1), Klimop (10), Kralingen (3), Krimpen (4), Lierse (8), Pionnetjes (11), Promotie (22), RSR-Ivoren Toren (6), Rijswijk (6), Schaakmat (13), SHTV (11) en Scheve Toren (5).

In elke groep waren drie prijzen. Wie gedeeld derde werd, maar door de loting naast de prijzen zat, krijgt een pechvogelstandaardje. Deze keer waren er zes pechvogels: Pascal Hagers, Matthijs Jansen, Joshua v Schravendijk, Jason v Oudheusden, Arne Pols en Sietse Harteveld. Wie 2x in één seizoen zoveel pech heeft, heeft eigenlijk weer geluk: die krijgt bij het volgend toernooi een taartje. Ivo Wilms heeft er nog een tegoed..

De Grand Prix tussenstanden en rating tussenstanden zijn ook bijgewerkt.

50e Grand Prix voor Rick van Roon! 

Rick werd extra in het zonnetje gezet. Hij deed voor de 50e achtereenvolgende keer mee aan een Grand Prix. Zijn eerste Grand Prix was in december 2004. Hij was toen 6 jaar. Daarna heeft hij geen GP meer gemist! In totaal heeft hij 175,5 punten gehaald uit 348 wedstrijden. Dankzij de 5 uit 5 op deze zaterdagmiddag staat hij nu weer boven de 50%.

Uitslagen


Formule 1 groep A
 1  Thomas de Ruiter       4,5  + 11  1036  Rswk     AB 118
 2  Wouter v Rijkom        3,5  - 3   988   Prom     AB 114
 3  Vincent v Rijkom       2,5  + 3   834   Prom     D  110
 4  Jason v Oudheusden     2,5  + 7   812   DSC      C  110
 5  Soma Calbo             2    + 2   781   Klimop   C  108
Formule 1 groep B
 1  Rick van Roon          5    + 57  806   CSV      AB 118
 2  Vincent Martens        3    + 12  789   Klimop   D  110
 3  Teun vd Klugt          3    + 19  759   DSC      D  110
 4  Youri Verlinde         1,5  - 24  778   Fianchet AB 104
 5  Leonardo Ayala         1,5  - 11  728   RSRIT    C  104
 6  Jildert Denneman       1    - 29  750   Klimop   C  102
Groep 1
 1  Liam Vrolijk           4,5  + 41  737   CSV      EH 114
 2  Björn Hartog           3,5  + 15  742   CSV      AB 110
 3  Torsten van Ham        2,5  + 9   665   Prom     D  106
 4  Arne Pols              2,5  + 10  660   Krimp.   D  106
 5  Jorik Klein            2    - 4   665   Klimop   D  104
 6  Jesse van der Ende     0    - 48  641   Schmt    D  96
Groep 2
 1  Daoyi Wang             4    + 36  657   BF       AB 110
 2  Kevin Veerkamp         3    + 14  643   Rswk     C  106
 3  Yannick Hagers         3    + 10  659   Prom     C  106
 4  Matthijs Jansen        3    + 21  617   Schmt    AB 106
 5  Danny Zwaartman        1    - 28  611   Schmt    AB 98
 6  Peter vd Berg          1    - 28  610   DSC      C  98
Groep 3
 1  Sam van Dongen         4,5  + 34  673   Prom     EH 110
 2  Wiggert Pols           4    + 32  632   Krimp.   D  108
 3  Yestin van Haaren      2,5  + 7   582   Botw     D  102
 4  Alexander Janse        2    - 2   568   Klimop   D  100
 5  Francesco Gioia        2    - 2   567   SHTV     D  100
 6  Fong Li Caljé          0    - 44  535   Prom     D  92
Groep 4
 1  Daniëlle Jaspers       5    + 47  643   Prom     C  110
 2  Ivan Kapitonenko       4    + 38  577   Pion     D  106
 3  ZhinPyoung Rhee        3    + 16  566   -geen    D  102
 4  Sebastiaan Ketting     2    - 8   563   Rswk     C  98
 5  Aizo Verdonk           1    - 22  519   Prom     AB 94
 6  Rick v Leeuwen         0    - 46  515   ST       D  90
Groep 5
 1  Nathaniel Willemse     3,5  + 22  573   Pion     EH 102
 2  Bram Albertus          3    + 10  573   Botw     EH 100
 3  Arthur de Dappere      3    + 22  525   Prom     EH 100
 4  Sebastiaan Janse       2,5  + 3   551   Klimop   EH 98
 5  Cedric Kerkmeester     2    - 8   541   Klimop   EH 96
 6  Luc Wilms              1    - 25  511   ST       EH 92
Groep 6
 1  George Sleptsov        4,5  + 31  560   Schmt    C  104
 2  Timo Reumerman         4,5  + 41  510   Corb     D  104
 3  Robin Groen            3          533   Prom     C  98
 4  Marco Ouwens Sandoval  2    - 19  505   Prom     D  94
 5  Stefan Cornelisse      1    - 32  454   Lierse   D  90
Groep 7
 1  Patryk Henke           4    + 31  511   SHTV     EH 100
 2  Ming Dao Caljé         4    + 19  515   Prom     EH 100
 3  Wessel vd Lans         3    + 1   489   Prom     C  96
 4  Qian Huang             2,5  + 9   447   RSRIT    EH 94
 5  Sébastien Chahoud      1,5  - 21  418   BF       D  90
 6  Sarah de Roode         0    - 15  433   RSRIT    C  84
Groep 8
 1  Nik Kapitonenko        9    + 88  502   Pion     D  100
 2  Duncan Wierenga        7,5  + 52  479   Lierse   AB 97
 3  Noud Hofker            4,5  - 11  425   Rswk     D  91
 4  Pascal Hagers          4,5  - 23  442   Prom     AB 91
 5  Timotei Vlad           3,5  + 3   353   HWP H    EH 89
 6  Mitchel de Waard       1    - 85  360   Schmt    C  84
Groep 9
 1  Sem Roem               6,5  + 34  437   Schmt    EH 93
 2  Kevin Robbemond        6    + 30  420   Lierse   EH 92
 3  Inzhu Sagynay          5,5  + 8   426   DD       EH 91
 4  Jarno von Imhof        4,5  - 8   401   SHTV     EH 89
 5  Diego Kaersenhout      4    - 12  381   Pion     EH 88
 6  Leon vd Waal           3,5  - 28  382   DSC      EH 87
Groep 10
 1  Finn v Kolmeschate      8,5  + 50  450   Lierse   D  95
 2  Laurens Dermer          8    + 45  429   Kraling  D  94
 3  Welmoed Groot Kormelink 5    - 13  366   Pion     C  88
 4  Stijn Vroegop           4,5  - 24  357   3-Torens D  87
 5  Noah Slof               4    - 39  357   Schmt    D  86
Groep 11
 1  Geert de Rijk          7    + 41  413   BF       EH 90
 2  Aurelius Wijtsma       6    + 26  384   BF       EH 88
 3  Niels vd Togt          6    + 27  382   SHTV     EH 88
 4  Brandon Voskamp        5    + 4   367   Schmt    D  86
 5  Wesley vd Kooij        5    + 6   364   SHTV     EH 86
 6  Niels Reintjes         1    - 81  294   Kraling  EH 78
Groep 12
 1  Jarno Berger           7,5  + 35  385   Klimop   EH 89
 2  David Mesina           7,5  + 33  386   Prom     EH 89
 3  Daan van Loenen        6,5  + 15  364   Rswk     EH 87
 4  Chen Huang             4,5  - 25  325   RSRIT    EH 83
 5  Circe Janse            4    - 37  317   Klimop   EH 82
Groep 13
 1  Sofie ter Kuile        8    + 64  399   SHTV     EH 88
 2  Jeroen Steenks         6,5  + 35  368   Lierse   EH 85
 3  Mustafa Cubuk          6,5  + 35  367   RSRIT    EH 85
 4  Alexander Jacobs       5    - 1   348   SHTV     D  82
 5  Vincent Kroon          4    - 14  317   Kraling  D  80
 6  Tomas Raphet Meeng     0    - 95  238   Prom     D  72
Groep 14
 1  Freek Brinkman         8    + 43  373   Prom     EH 86
 2  Mert Fincan            7,5  + 34  361   Prom     D  85
 3  Stijn van Venetien     6    + 5   330   Lierse   D  82
 4  Caspar Schaareman      5,5  - 7   323   ST       EH 81
 5  Matthias Beek          3    - 55  269   Schmt    D  76
Groep 15
 1  Noud vd Togt           8    + 66  372   SHTV     EH 84
 2  Ebba Heskes            7,5  + 57  360   Prom     EH 83
 3  Kasper Botma           7    + 45  354   3-Torens EH 82
 4  Shamati Willemse       5          322   Pion     EH 78
 5  Laurento Beek          1,5  - 65  245   Schmt    EH 71
 6  Siem van Dijk          1    - 79  241   Schmt    EH 70
Groep 16
 1  Charley Los            8    + 44  344   Botw     D  82
 2  Victor Verhoeven       7    + 24  324   RSRIT    EH 80
 3  Faith Nehizena         5,5  - 7   297   Pion     D  77
 4  Joachim Jirlow         5    - 15  282   DD       EH 76
 5  Marriët Pols           4,5  - 26  274   Krimp.   EH 75
Groep 17
 1  Kristan Visser         9,5  + 70  364   ST       EH 83
 2  Rosalie van Berckel    5,5  - 8   278   SHTV     EH 75
 3  Seyit Akbaba           5,5  - 4   271   Pion     EH 75
 4  Fabienne Janssen       5    - 14  261   -geen    D  74
 5  Rock Nehizena          4,5  - 25  252   Pion     EH 73
Groep 18
 1  Lennart Pols           7    + 44  319   Krimp.   EH 76
 2  Ronnie vd Voort        6    + 24  299   Lierse   AB 74
 3  Chengji Zhao           6    + 24  299   DSC      EH 74
 4  Joshua v Schravendijk  6    + 24  298   Prom     EH 74
 5  Ismar Jeginovic        4    - 16  259   Pion     EH 70
 6  Danique Janssen        1          200   -geen    EH 64
Groep 19
 1  Luuk Stigter           7    + 46  298   CSV      EH 74
 2  Rani Malhoe            7    + 47  297   DSC      EH 74
 3  Falko van Raaij        6,5  + 28  301   SHTV     EH 73
 4  Rivelino Corba         6    + 26  277   Prom     C  72
 5  Jasper Ivens           3    - 40  227   DCSV     EH 66
 6  Finn Swart             0,5        200   CSV      EH 61
Groep 20
 1  Kimmily Tran           9    + 82  340   Klimop   EH 76
 2  Mike van Leeuwen       8    + 60  323   ST       EH 74
 3  Peer Wijshoff          5,5  + 16  266   SHTV     EH 69
 4  Myrthe-Minou Huijsmans 3,5  - 24  226   DSC      EH 65
 5  Friso Wiegersma        2,5  - 44  206   DD       EH 63
 6  Dylano Jonker          1,5        200   Schmt    EH 61
Groep 21
 1  Julian Aameyri         8,5  + 60  264   Lierse   EH 73
 2  Maxim Koudenburg       7,5  + 27  271   Pion     EH 71
 3  Jurgen Prins           5          200   -geen    EH 66
 4  Sietse Harteveld       5          200   DD       D  66
 5  Twan Voskamp           4    - 45  205   Schmt    EH 64
Groep 22
 1  Joey Kooper            14   + 113 349   Rswk     EH 64
 2  Jaron de Rover         10,5 + 35  285   DSC      EH 62
 3  Jerushan Thomas        9    + 33  237   -geen    EH 60
 4  Midas Kamsteeg         7          200   DD       EH 59
 5  Steven Gui             6,5  - 45  205   -geen    EH 58
 6  Ignas Prost            4          200   Prom     EH 57
 7  Lana van Dongen        3          200   -geen    EH 56
 8  Hidde Harteveld        2          200   DD       EH 55
Artikel aangelegd op: 19-02-2012
 
© 2018 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.