Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
PK HSB 2018
Algemeen
Groep A
Groep B
Deelnemers
Reglement
Kampioenen
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
Nieuws
Grand Prix in De Lier druk bezocht.
Geschreven door Pascal van Dijk en Johan Voorberg   
15-02-2009
Op 14 februari werd in De Lier het derde Grand Prix van dit seizoen gehouden. De opkomst was met 148 deelnemers heel behoorlijk.

Bij de 146 aanmeldingen waren er in totaal twee wegblijvers en vier niet aangemelde deelnemers.

Het was voor de eerste keer in ca. tien jaar dat er in De Lier weer een Grand Prix toernooi werd gehouden, ook de vorige keer waren er ca. 150 deelnemers.
De inschrijving verliep verder vlot, waardoor het toernooi op tijd kon beginnen. Ook het toernooi zelf verliep zonder wanklank.

Het aantal deelnemers per club: Bobby Fischer (7), Botwinnik (7), Corbulo (6), Capelse (1), DD (3), DSC (6), Klimop (4), Kralingen (7), Lierse (7), Pionnetjes (8), Promotie (12), RSC-BP (3), RSRIT (1), Rijswijk (11), Schaakmat (6), SHTV (20), Spijkenisse (1), Scheve Toren (8) en Voorburg (5). Verder deden er 25 schoolschakers mee. Voor het overgrote deel goede bekenden van Eric van der Marel.

De formule 1 groepen en de groepen 1 t/m 7 speelden in aparte zaaltjes één partij per ronde met elk twintig minuten bedenktijd.
De kinderen in de groepen 8 t/m 22, in de grote zaal, speelden dubbele ronden met twintig minuten bedenktijd voor de hele partij. Zoals altijd waren de meeste partijen ruim op tijd afgelopen. Partijen die na twintig minuten nog niet klaar waren, werden door de tafelleiders gearbitreerd.

De tafelleiders waren: Sandra v.d. Berg, Jan Dekker, Jan Nienhuis, Adri Voermans, Johan Voorberg, Ton Bodaan, Dennis van Berkel, Marijke Meijering, Marco Lamping, Eric v.d. Marel en Pascal van Dijk. Iedereen hartelijk bedankt voor hun bijdrage!

In elke groep waren drie prijzen. Wie gedeeld derde werd, maar door de loting naast de prijzen zat, verdient een pechvogel medaille. Vroeger heette dit de lucky loser medaille, maar een vorige medaillewinnaar merkte terecht op dat hij helemaal geen loser is, maar een pechvogel! De resterende lucky loser medailles hebben we dus niet meer nodig...
Er waren ditmaal veel medaillewinnaars, mede omdat er in groep 1, drie kinderen op de derde plaats eindigden. Er gingen 7 medailles uit: Brecht van der Bijl, Jaimy Luk, Joris van Berckel, Krishna Fakiera, Wouter van Rijkom en de complete familie in 't Veld.

Als je 2x in een seizoen pech hebt met de loting, krijg je de volgende keer een taartje. 

Uitslagen

Formule 1 groep A
 1  Daniel Zevenhuizen     4,5  + 9   1209  Spijk.   C  118
 2  Maurice Manoch         4    + 7   1165  Botw     AB 116
 3  Ritesh Moelchand       3,5  + 30  1026  Botw     D  114
 4  Olivia Meng            2    + 9   959   Botw     D  108
 5  Floris Ephraim         1    - 2   903   Prom     C  104
 6  Wesley van der Burg    0    - 28  908   Rswk     AB 100
Formule 1 groep B
 1  Robby Kevlishvili      5    + 44  947   Prom     EH 118
 2  Tristan Oosterbaan     4    + 26  919   Pion     D  114
 3  Freek de Kok           2,5  + 6   849   Rswk     C  108
 4  Jaimy Luk              2,5  + 7   843   SHTV     D  108
 5  Erik Frima             1    - 25  825   DD       C  102
 6  Owen Schaap            0    - 35  763   Pion     D  98
Formule 1 groep C
 1  Jason Lamping          4    + 35  787   Lierse   D  112
 2  Max Kanbier            3,5  + 23  787   Prom     EH 110
 3  Tim Hogendoorn         3    + 10  791   Rswk     D  108
 4  Joris van Berckel      3    + 17  762   SHTV     D  108
 5  Casper Turk            1,5  - 15  738   Prom     C  102
 6  Martin Brussaard       0    - 45  709   Rswk     C  96
Groep 1
 1  Bart Holterman         3,5  + 22  751   SHTV     D  108
 2  Kenneth Lelieveld      3    + 18  716   SHTV     D  106
 3  Roel Vos               3    + 18  717   DSC      D  106
 4  Wilfred Vreugdenhil    2,5  - 2   746   Schmt    C  104
 5  Matthijs Grasselier    2    - 9   723   Pion     C  102
 6  Rick van Roon          1    - 24  684   CSV      D  98
Groep 2
 1  Jildert Denneman       4    + 30  725   Klimop   D  108
 2  Sophie Gieben          4    + 31  721   SHTV     EH 108
 3  Timothy Lelieveld      2          645   SHTV     EH 100
 4  Bobby In ’t Veld       2    - 1   648   Prom     D  100
 5  Wouter van Rijkom      2    - 9   680   Prom     D  100
 6  Floris Brulleman       1    - 27  651   Rswk     EH 96
Groep 3
 1  Jay Adjoha             4    + 34  683   Klimop   AB 106
 2  Titus Reichel          3    + 11  676   Schmt    C  102
 3  Youri Verlinde         3    + 16  656   Pion     C  102
 4  Sven van Erp           2    - 9   656   Corb     C  98
 5  Calin Bajireanu        2    - 6   645   SHTV     C  98
 6  Gijs Ruijgrok          1    - 22  609   BF       C  94
Groep 4
 1  Rick v Leeuwen (Rwk)   4    + 37  635   Rswk     C  104
 2  Oscar van Luijk        4    + 35  643   Schmt    D  104
 3  Nick Persoon           3    + 11  640   Lierse   C  100
 4  Danny Zwaartman        2    - 5   605   Schmt    C  96
 5  Mike Willemse          1    - 28  598   Lierse   D  92
 6  Alain Faddegon         1    - 26  588   Corb     D  92
Groep 5
 1  Jason van Oudheusden   3,5  + 23  631   DSC      D  100
 2  Leonardo Ayala         3    + 10  631   RSRIT    EH 98
 3  Astrid Sebel           3    + 13  621   Corb     D  98
 4  Ivo Wilms              2,5  + 10  581   ST       D  96
 5  Florine Hogendoorn     2    - 5   589   Rswk     EH 94
 6  Olivier van Luijk      1    - 27  577   Schmt    EH 90
Groep 6
 1  Isabelle van Leeuwen   4    + 34  584   BF       EH 100
 2  Teun vd Klugt          3,5  + 23  578   DSC      EH 98
 3  Sander van der Kooij   2,5  + 5   554   SHTV     EH 94
 4  Louis van Leeuwen      2    - 7   548   BF       EH 92
 5  Wouter van Lent        2    - 6   545   Voorb    EH 92
 6  Thomas Luk             1    - 25  524   SHTV     EH 88
Groep 7
 1  Frans Andriessen       4,5  + 44  586   Botw     D  100
 2  Lars Kruik             3    + 17  542   Pion     D  94
 3  Jules van Oers         2,5  + 3   547   DD       C  92
 4  Brecht van der Bijl    2,5  + 4   543   Botw     EH 92
 5  Krishna Fakiera        2,5  + 3   547   ST       C  92
 6  Nazar Lonyuk           0    - 48  502   Corb     D  82
Groep 8
 1  Hari Iyer              6    + 23  547   SHTV     EH 92
 2  Victoria Pelova        6    + 21  551   DSC      EH 92
 3  Reinout v Rijkom       5    + 5   525   Prom     EH 90
 4  Dennis Beckerman       4,5  - 5   514   Lierse   D  89
 5  Lucas de Monchy        4,5  - 2   511   Kraling  EH 89
 6  Maurits vd Veer        4    - 17  508   DD       EH 88
Groep 9
 1  Austin Ramanna         9,5  + 75  576   -geen    EH 97
 2  Joren Vrancken         7    + 20  537   ST       D  92
 3  Peter vd Berg          5,5  - 5   498   DSC      EH 89
 4  Maurits v Heemskerk    5    - 19  496   Kraling  D  88
 5  Sean Bakker            3    - 50  437   -geen    EH 84
Groep 10
 1  Arnold Braam           7,5  + 48  523   -geen    C  91
 2  Sander de l’Ecluse     5,5  + 12  479   Lierse   D  87
 3  Titus van der Valk     5    + 6   462   SHTV     D  86
 4  Alexander Steevens     4,5  - 2   450   ST       D  85
 5  Nicky Schagen          4    - 13  441   SHTV     C  84
 6  Ritchie Vermeulen      3,5  - 27  436   -geen    D  83
Groep 11
 1  Olivier v Tongeren     7,5  + 53  517   Kraling  EH 89
 2  Cor Kanters            7    + 43  508   RSC-BP   EH 88
 3  Mitchell Vuong         6    + 23  488   SHTV     EH 86
 4  Matthijn Zwart         4,5  - 5   455   Prom     EH 83
 5  Rohit Adjodha          3    - 34  424   Klimop   EH 80
 6  Jorte Valk             2    - 56  406   -geen    EH 78
Groep 12
 1  Rohan Adjodha          7,5  + 53  509   Klimop   EH 87
 2  Mischa van Dongen      7    + 45  494   -geen    EH 86
 3  Fernand Braam          5,5  + 5   480   -geen    EH 83
 4  Tommy in t Veld        5,5  + 17  461   Prom     EH 83
 5  Jeroen Mullink         3,5  - 23  422   -geen    EH 79
 6  Matthijs van Lent      1    - 73  372   Voorb    EH 74
Groep 13
 1  Kay Schoof             6,5  + 41  466   Prom     D  83
 2  Sebastiaan Ketting     6    + 21  470   Rswk     D  82
 3  Rik van den Bogaerdt   5,5  + 11  461   Pion     D  81
 4  Yvonne Sebel           5          452   Corb     C  80
 5  Julia Cheroux          5    + 1   451   BF       D  80
 6  Tibo van Rees          2    - 49  376   Pion     D  74
Groep 14
 1  Lian van Bohemen       7,5  + 51  498   Corb     EH 83
 2  Timo Reumerman         7,5  + 55  492   Prom     EH 83
 3  Joëlle Vuong           6    + 26  459   SHTV     EH 80
 4  Rick v Leeuwen (ST)    4    - 15  422   ST       EH 76
 5  Ian Bakker             3    - 36  402   ST       EH 74
 6  Marius Kielhöfer       2    - 57  383   Rswk     EH 72
Groep 15
 1  Matthijs Budingh       9,5  + 91  525   Kraling  EH 85
 2  Tim Castenmiller       8    + 63  494   SHTV     EH 82
 3  Meike van der Bijl     5    + 5   430   Botw     D  76
 4  Ted Altorf             3,5  - 25  400   -geen    EH 73
 5  Marije Efdée           2,5  - 45  380   -geen    D  71
 6  Alicia Manoch          1,5  - 65  360   Botw     EH 69
Groep 16
 1  Paula Vissers          8,5  + 69  492   RSC-BP   D  81
 2  Ruben Scheffers        8    + 60  480   Pion     D  80
 3  Jesse Heidinga         5    - 1   421   -geen    D  74
 4  Duncan Wierenga        4,5  + 18  368   Lierse   C  73
 5  Guy Kanbier            3,5  - 32  392   Prom     EH 71
 6  Zoë Tromp              0,5  - 90  329   SHTV     D  65
Groep 17
 1  Jeroen Vissers         10   + 103 515   RSC-BP   EH 82
 2  Matthieu Boubal        6,5  + 34  444   ST       D  75
 3  Floris Huguenin        5    + 8   408   Kraling  EH 72
 4  Philip Doorman         4    - 18  396   -geen    EH 70
 5  Diederik van der Bend  3    - 36  374   Voorb    EH 68
 6  Ida Vos                1,5  - 68  346   DSC      EH 65
Groep 18
 1  Laurens Dermer         9    + 63  459   Kraling  EH 78
 2  Ricki Luk              8    + 43  442   SHTV     EH 76
 3  Emma Heilig            5,5  - 1   379   -geen    EH 71
 4  Livia Tromp            5    - 14  375   SHTV     EH 70
 5  Bart Hoogwerff Eik.    2,5  - 71  339   Voorb    EH 65
Groep 19
 1  Renze Vroom            7    + 43  413   -geen    EH 72
 2  Carien Dermer          5    - 1   379   Kraling  EH 68
 3  Casper Vleggeert       5    + 1   376   -geen    EH 68
 4  Max Haffert            4,5  - 7   362   SHTV     EH 67
 5  Sam Haffert            4,5  - 3   356   SHTV     EH 67
 6  Ferrie Hamer           4    - 9   341   -geen    EH 66
Groep 20
 1  Claudia Hermans        7    + 44  394   -geen    EH 70
 2  Bertus Wisman          6    + 24  374   ST       EH 68
 3  Aysu Sarhuhan          5,5  + 14  364   -geen    EH 67
 4  Arran Motabar          4,5  - 6   344   -geen    EH 65
 5  Eli Teague             4,5  - 6   344   -geen    EH 65
 6  Emilio den Breejen     2,5  - 46  304   Schmt    EH 61
Groep 21
 1  Sébastien Chahoud      8,5  + 76  416   BF       EH 71
 2  Kenza Malamane         6,5  + 36  376   BF       D  67
 3  Chris Hogendoorn       5,5  + 15  357   Rswk     EH 65
 4  Mike Cooper            4    - 18  332   -geen    EH 62
 5  Romée Donders          3    - 38  312   -geen    EH 60
 6  Johan Heskes           2,5  - 48  302   -geen    EH 59
Groep 22
 1  Tycho van Oort         8,5  + 78  386   Voorb    EH 69
 2  Cas Wever              8    + 60  389   BF       EH 68
 3  Ronnie v.d. Voort      7    + 43  365   Lierse   C  66
 4  LaurensJan Cammeraat   3,5  - 28  297   -geen    EH 59
 5  Saskia Brulleman       1,5  - 67  255   Rswk     EH 55
 6  Daelynn Ramanna        1,5  - 62  247   -geen    EH 55

Artikel aangelegd op: 15-02-2009
 
© 2018 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.