Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
Rapidcyclus
Algemeen
HSV - 24 februari
HO - 14 april
DD - 19 mei
SHTV - 23 juni
Archief
Nieuws (jeugd)
Eregalerij
Geschreven door Eric van der Marel   
02-08-2013

Hieronder vindt U een overzicht van de jeugdkampioenen van de HSB in het verleden. De galerij bevat thans 271 individuele kampioenen, 138 jeugdclubkampioenen en 129 scholenkampioenen. 

Eerste kampioen is Nerya Plokker van D.D. Hij won in 1951/1952 de categorie t/m. 20 jaar. Terwijl in hetzelfde jaar het Chr. Gymnasium Sorghvliet uit Den Haag de scholencompetitie won.

Sterkste HSB / kampioen ooit is Jan Timman, die in 1963/64 als 12-jarige de titel t/m. 20 jaar won. In 1965/66 eindigden Jan Timman en Jos Willemsen samen als eerste van de HSB. Een tweekamp om de titel werd uitgesteld, omdat beiden doorgingen naar het NK. in Delft.Daar wist Jan Timman met 7 uit 9 eerste te worden, vlak voor Jos Willemsen,(6,5 punt), die later wel de tweekamp om de HSB-titel won. Jos heeft mij ooit verteld, dat hij het liever andersom had gezien.


Foto:uit Schakend Nederland van juni 1966. Van links naar rechts: Jos Willemsen, Jan Timman (14 jaar), wedstrijdleider De Graaf en E.Overweg (SGA)., die derde werd.

Via het HSB – jeugdmededelingenblad vonden we nog een tiental vergeten aspirantenkampioenen uit een ver verleden.  In 1972/73 begint de bloei van het jeugdschaakleven, terwijl in 1985 en 1988 de jongste leeftijdscategorieën ontstaan. Bij de basisscholen wist de Nutsschool Wassenaar tussen 1987 en 2010 negen keer te winnen.

Aanvullingen zijn altijd welkom.

Jeugd: 20 (A)16 (B)14 (C)12 (D)10 (E)9 (F)8 (G)7 (H)

Meisjes: 20 (A)16 (B)14 (C)12 (D)10 (E)9 (F)8 (G)7 (H)

Jeugdclub: 20 (A),  1614 (C)12 (D)10 (E)

Schoolteams: basisschool, voortgezet onderwijs

Jeugdleiders HSB

Huttontoernooien


 


HSB kampioenen t/m 20 jaar (A)

seizoen	dlns, kampioen (club)
'51/'52 24; Nerya Plokker (DD)
'52/'53  55; Nerya Plokker (DD)
'53/'54  64; Dirk Schoonderbeek (RSC)
'54/'55  65; Dirk Schoonderbeek (RSC)
'55/'56  64; Nico Hazewindus (DD) 
'56/'57  64; Marius van Kooy (DD)
'57/'58 55; Bert Fietje (later Fitié, HCSV) 
'58/'59  62; Bert Fitié (HCSV)  (zie foto)
'59/'60  40; Bert Fitié (HCSV) 
'60/'61  64; Wil Verreck (RLAC)
'61/'62  63; Wil Verreck (RLAC)
'62/'63  72; R. van Ootmerssen (Maerlant)
'63/'64  10(?); Jan Timman (12 jaar, DSC)
'64/'65  14; Jos Willemsen (Moerwijk)
'65/'66  13; Jos Willemsen (Moerwijk)
'66/'67  14; Fred van der Vliet (Rijswijk)
'67/'68  16; Arend van Dop (DSC)
'68/'69  16; Max Viergever (Moerwijk)
'69/'70  14; Max Viergever (Moerwijk)
'70/'71  13; Leo Littel (SV Den Haag)
'71/'72  27; Leonard Hofland (DSC)
'72/'73  53; Peter de Visser (DD)
'73/'74  16 (finale) + 50(?); Aad-Jan v.d. Wees (DSC)
'74/'75  18; Johan de Groot (RHC)
'75/'76  16; Giel Spaans (Belgisch Park)
'76/'77  22; Bart-Piet Mulder (DD/Rijswijk)
'77/'78  20; Maurits Wind (Belg.Park) 
'78/'79  18; Peter Gelpke (DD)
'79/'80  9; Peter Gelpke (DD)
'80/'81  20; Peter Gelpke (DD)
'81/'82  14; Timmo Henseler (Wassenaar)
'82/'83  22; Timmo Henseler (Wassenaar)
'83/'84  18; Wim de Kok (DD/Promotie)
'84/'85  17; Joost van Dam (Lierse / Charlois)
'85/'86  15; Bennie Eerhard (DD)
'86/'87  24; Igor Coene (Promotie) 
'87/'88  20; Johan Voorberg (SIO)
'88/'89  18; Ron Wagenaar (Rijswijk)
'89/'90  17; Ron Wagenaar (Ooievaar)
'90/'91  20; Michael Hoving (Ooievaar)
'91/'92  31; Mark Irwin (Bobby Fischer)
'92/'93  30; Menno Pietersma (Schaakmat)
'93/'94  14; Mark Irwin (Bobby Fischer)
'94/'95  13; Mark Irwin (Bobby Fischer)
'95/'96  18; Rachid Schrik (DSC / Centrum)
'96/'97  7; Sven Bakker (Promotie, Botwinnik)
'97/'98  13; Sven Bakker (Promotie, Botwinnik)
'98/'99  10; Bas Kommer (Rijswijk)
'99/'00  5; Bas Kommer (Rijswijk)
'00/'01 12; Bas Kommer (Rijswijk)
'01/'02 11; Dennis Ruijgrok (Bobby Fischer)
'02/'03 12; Dennis Ruijgrok (Bobby Fischer)
'03/'04 9; Dennis Ruijgrok (Bobby Fischer)
'04/'05 8; Chiel van Oosterom (Rijswijk)
'05/'06 10; Chiel van Oosterom (Rijswijk)
'06/'07 2; Joram op den Kelder (DSC)
'07/'08 7; Joram op den Kelder (DSC / Bobby Fischer)
'08/'09 5; Maarten van Zetten (Promotie)                  
'09/'10 3; Maurice Manoch (Botwinnik)    
'10/'11 2; Maurice Manoch (Botwinnik)
'11/'12 3: Maurice Manoch (Botwinnik / Charlois)
'12/'13 2: Maurice Manoch (Promotie)


HSB kampioenen t/m 16 jaar (B)

seizoen	dlns, kampioen (club)
'55/’56 28; F.Leenart (HLSC)
‘56/’57 35; Ben van Deelen (DD)
‘57/’58 35; F.v.d.Velde (Caissa)
‘58/’59 42; Aad van de Wetering (geen) (zie foto)
‘59/’60 53; Aad van de Wetering (geen)
‘60/’61 40; ??
‘61/’62 40; ??
‘62/’63 32; Vergoed
'72/'73 12; Johan de Groot (Den Haag)
'73/'74 ?; Spencer van Erven (Belgisch Park)
'74/'75 12; Peter Gelpke (DD)
'75/'76 28; Arie de Jong (Lierse)
'76/'77 16; Michiel Besseling (DCSV)
'77/'78 22; Michiel Besseling (DCSV)
'78/'79 19; Wim de Kok (Promotie)
'79/'80 22; Wim de Kok (Promotie)
'80/'81 21; Derk Rietveld (Wassenaar)
'81/'82 38; Derk Rietveld (Wassenaar)
'82/'83 40; Eric vd Hoeven (Wassenaar)
'83/'84 40; Yootje Gustaat (Rijswijk)
'84/'85 42; Yootje Gustaat (Rijswijk)
'85/'86 41; André Eerhard (DD)
'86/'87 42; Igor Coene (Promotie)
'87/'88 26; Arnoud Rek (DD / Ooievaar)
'88/'89 17; Michael Hoving (Rijswijk)
'89/'90 26; Michael Hoving (Rijswijk)
'90/'91 14; Arjen Wassenaar (Promotie)
'91/'92 18; Eelco Kuipers (Promotie)
'92/'93 18; Sven Bakker (Botwinnik)
'93/'94 27; Lucien van Beek {DSC)
'94/'95 22; Marten Wortel (DSC)
'95/'96 13; Eugene Verwiel (Promotie / Botwinnik)
'96/'97 11; Ricardo Slaa (Ooievaar)
'97/'98 16; Guido van Beek (DSC)
'98/'99 13; Joost Michielsen (HT)
'99/'00  20; Christian de Bode (Bobby Fischer)
'00/'01  17; Richard Tan (Promotie)
'01/'02 11; Chiel van Oosterom (Rijswijk)
'02/'03 18; Chiel van Oosterom (Rijswijk)
'03/'04 17; Joram op den Kelder (DSC)
'04/'05 11; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'05/'06 14; Maarten van Zetten (Promotie)
'06/'07 3; Vincent Blom (Bobby Fischer / Voorschoten)
'07/'08 7; Vincent Blom (Bobby Fischer / Voorschoten)
'08/'09 6; Maurice Manoch (Botwinnik) 
'09/'10 9; Marco Kirana (DSC)
'10/'11 4; Marco Kirana (DSC)
'11/'12 8: Erik Frima (D.D.)
'12/'13 6: Stijn Gieben (SHTV)
 


HSB kampioenen t/m 14 jaar (C)

seizoen	dlns, kampioen (club)

'88/'89 44; Menno Pietersma (Schaakmat)
'89/'90 51; Mark Irwin (Bobby Fischer)
'90/'91 33; Eelco Kuipers (Promotie)
'91/'92 42; Lucien van Beek (DSC)
'92/'93 38; Lucien van Beek (DSC)
'93/'94 44; Marten Wortel (DSC)
'94/'95 44; Niels Bardelmeijer (SIO)
'95/'96 42 Bas Kommer (Rijswijk)
'96/'97 27; Chung Hong Chan (Ooievaar)
'97/'98 30; Yde van Deutekom (Botwinnik)
'98/'99 26; Dennis Ruygrok (Bobby Fischer)
'99/'00 25; Joost Michielsen (Haagse Toren)
'00/'01 32; Joost Michielsen (Haagse Toren)
'01/'02 23; Pauline van Nies (Promotie)
'02/'03 25; Christov Kleijn (Bobby Fischer)
'03/'04 21; Roland ten Have (DSC)
'04/'05 9; Insik Byun (Velo)
'05/'06 12; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'06/'07 10; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'07/'08 12; Julian van Overdam (Bobby Fischer)
'08/'09 7; Marco Kirana (Botwinnik)                             
'09/'10 16; Stijn Gieben (SHTV)  
'10/'11 21; Koos Roeleveld (SHTV)
'11/'12 18: Jaimy Luk (SHTV)
'12/'13 24: Joris Geene (Prom. / Rijswijk)
 


HSB kampioenen t/m 12 jaar (D, heette t/m 1988 C)

seizoen	dlns, kampioen (club)

'72/'73 15; Arie de Jong (Lierse) 
'73/'74 4; René van Leeuwen (Promotie)
'74/'75 29; Frans Lelieveld (SIO)
'75/'76 38; Adriaan Palm (Wassenaar)
'76/'77 35; Wim de Kok (Promotie)
'77/'78 18; Derk Rietveld (Wassenaar)
'78/'79 24; Derk Rietveld (Wassenaar)
'79/'80 31; Roeland vd Marel (Wassenaar)
'80/'81 34; Mikel Israel (Wassenaar)
'81/'82 30; Johan Tjandra (Wassenaar)
'82/'83 58; Robert van Breugel (Den Haag)
'83/'84 34; Niels Bos (Promotie)
'84/'85 21; Lydie Nieuwstraten (DD)
'85/'86 41; Arthur Blackstone (Rijswijk)
'86/'87 55; Mark Irwin (Wassenaar)
'87/'88 58; Coen Tjebbes (Wassenaar)
'88/'89 57; Eelco Kuipers (Promotie)
'89/'90 80; Lucien van Beek (DSC)
'90/'91 73; Alexander Cupido (Rijswijk)
'91/'92 60; Marten Wortel (DSC)
'92/'93 60; Jan-Willem de Jong (SIO)
'93/'94 72; Gertjan Kuyvenhoven (SIO)
'94/'95 78; Roy vd Smitte (Vogelwijk)
'95/'96 54; Frederik Spanhoff (DD)
'96/'97 34; Xi Chen (Rijswijk)
'97/'98 32; Richard Tan (Promotie)
'98/'99 32; Jacob Akkerboom (Rijswijk)
'99/'00 33; Fedor Los (Bobby Fischer)
'00/'01 27; Bastiaan Dessing (Vogelwijk)
'01/'02 23; Sharief Mahomedradja (Haagse Toren)
'02/'03  25; Jan-Pieter de Vries (DSC )
'03/'04  15; Insik Byun (Velo)
'04/'05  18; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'05/'06  30; Jan van Overdam (Bobby Fischer)
'06/'07  26; Julian van Overdam (Bobby Fischer)
'07/'08  33; Roger Meng (Botwinnik)
'08/'09  26; Stijn Gieben (SHTV)                            
'09/'10  25; Robby Kevlishvili (Promotie)
'10/'11   36; Robby Kevlishvili (Promotie)
'11/'12 29: Vincent van Rijkom (Promotie)
'12/'13 32: Cor Kanters (SHTV)
 


HSB kampioenen t/m 10 jaar (E)

seizoen	dlns, kampioen (club)

’85/’86 9; Mark Irwin (Wassenaar)
'86/’87 17; Anshul Taneja (Wassenaar)
'87/’88 31; Lucien van Beek (DSC)
'88/’89 44; Lucien van Beek (DSC)
'89/’90 34  Jelmer Prins (LSC)
'90/’91 43; Marten Wortel (DSC)
'91/’92 45; Simon den Uyl (DSC)
'92/’93 36; Guido van Beek (DSC)
'93/’94 36; Frank Erwich (Bobby Fischer)
'94/'95 31; Dennis Ruygrok (Bobby Fischer)
'95/'96 45; Xi Chen (Rijswijk)
'96/'97  52; Joost Michielsen (Haagse Toren)
'97/'98  35; Pauline van Nies (Promotie)
'98/'99  51; Fedor Los (Bobby Fischer)
'99/'00  26; Alexander de Vidal de St.Germain (Bobby Fischer)
'00/'01  22; Christov Kleijn (Bobby Fischer)
'01/'02  25; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'02/'03   29; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'03/'04   22; Arthur Pijpers (Botwinnik)
'04/'05   16; Jan van Overdam (Bobby Fischer)
'05/'06   18; Jan van Overdam (Bobby Fischer)
'06/'07   14; Stijn Gieben (SHTV)
'07/'08   11; Olivia Meng (Botwinnik)
'08/'09   14; Max Kanbier (Promotie)                            
'09/'10   26; Robby Kevlishvili (Promotie)
'10/'11 36; Louis van Leeuwen (Bobby Fischer)
'11/'12 28: Sam van Dongen (Promotie)
'12/'13 19: Johan Heskes (Promotie)


HSB kampioenen t/m 9 jaar (F)

seizoen	dlns, kampioen (club)

’88/’89 30; Lennaert Diephuis (Bobby Fischer)
‘89/’90 28; Niels Bardelmeijer (SIO)
‘90/’91 33; Simon den Uyl (DSC)
‘91/’92 29; Albert-Jos Harinck (Promotie)
‘92/’93 34; Frank Erwich (Bobby Fischer)
‘93/’94 30; Stijn Kalsbeek (Promotie) 
'94/'95  31; Patrick Jagusiak (Bobby Fischer)
'95/'96  41; Ivo Schoonman (Ooievaar)
'96/'97  34; Robert Blom (Bobby Fischer)
'97/'98  38; Fedor Los (Bobby Fischer)
'98/'99  32; Elmar Bottema (Bobby Fischer)
'99/'00  31; Hugo van Diepen (Promotie)
'00/'01  16; Insik Byun (Velo)
'01/'02  20; Michael Claushuis (Bobby Fischer)
'02/'03   18; Pieter Bas Berendsen (Bobby Fischer)
'03/'04   15; Reinier Giele (DSC)
'04/'05   16; Roger Meng (Botwinnik)
'05/'06   15; Thomas de Ruiter (Rijswijk)
'06/'07   4; Emiel Haakma (DSC)
'07/'08   14; Max Kanbier (Promotie)
'08/'09   12; Sander van der Kooij (SHTV)              
'09/'10   12; Louis van Leeuwen (Bobby Fischer)
'10/'11   25; Mike Cooper (Bobby Fischer)
'11/'12 13: Johan Heskes (Promotie)
'12/'13 7: Inzhu Sagynay (Bobby Fischer)
 


HSB kampioenen t/m 8 jaar (G)

seizoen	dlns, kampioen (club)

’88/’89 20; Allard Schwencke (Bobby Fischer)
‘89/’90 18; Sebastiaan Steiger (Schaakmat)
‘90/’91 20; Albert-Jos Harinck (Promotie)
‘91/’92 12; Frank Erwich (Bobby Fischer)
‘92/’93 27; Peter Post (Promotie)
‘93/’94 34; Marc Erwich (Bobby Fischer)
'94/'95 30; Arnoud vd Linde (Rijswijk)
'95/'96 19; Robert Blom (Bobby Fischer)
'96/'97 42; Fedor Los (Bobby Fischer)
'97/'98 31; Elmar Bottema (Bobby Fischer)
'98/'99 48; Hugo van Diepen (Promotie)
'99/'00 25; Benaya Pelet (Haagse Toren)
'00/'01 7; Rowan Bottema (Bobby Fischer)
'01/'02 17; Aloys Baijer (Bobby Fischer)
'02/'03 13; Nousha van Dijk(Schaakmat)
'03/'04 11; Roger Meng (Botwinnik)
'04/'05 14; Stijn Gieben (Haagse Toren)
'05/'06 7; Olivia Meng (Botwinnik)
'06/'07 5; Floris Brulleman (Rijswijk)
'07/'08 4; Pim Hulshof (Rijswijk)
'08/'09 6; Thomas Luk (SHTV)                           
'09/'10 11; Sam van Dongen (Scheve Toren) 
'10/'11   5; Johan Heskes (Promotie)    
'11/'12 7: David Mesina (Promotie)
'12/'13 6: Kavya Raulji (B.Fischer / SHTV)
 


HSB kampioenen t/m 7 jaar (H)

seizoen	dlns, kampioen (club)

’88/’89 6; Sebastiaan Steiger (Schaakmat)
‘89/’90 4; Martin van Dijk (Maasdijk)
‘90/’91 10; Arnout Tamerus (Lierse)
‘91/’92 9; Marc Erwich (Bobby Fischer)
'92/'93   16; Marc Erwich (Bobby Fischer)
'93/'94   7; Ivo Schoonman (Vogelwijk)
'94/'95   8; Daniël Ruygrok (Bobby Fischer)
'95/'96  3; Alexander de Vidal de St.Germain (Bobby Fischer)
'96/'97   19; Alexander de Vidal de St.Germain (Bobby Fischer)
'97/'98   15; Thom Berends (Bobby Fischer)
'98/'99   29; Verner Uiterwijk (Bobby Fischer)
'99/'00   8; Rowan Bottema (Bobby Fischer)
'00/'01   8; Philip Kinschot (Bobby Fischer)
'01/'02  5; Gijs Zonderland (DSC)
'02/'03   7; Stijn Gieben (Haagse Toren)
'03/'04   6; Stijn Gieben (Haagse Toren)
'04/'05   3; Olivia Meng (Botwinnik)
'05/'06   5; Floris Brulleman (Rijswijk)
'06/'07   1; Robby Kevlishvili (Promotie)
'07/'08   7; Robby Kevlishvili (Promotie)
'08/'09   4; Chris Hogendoorn (Rijswijk)                  
'09/'10   5; Johan Heskes (Promotie) 
'10/'11   3; Boaz Valstar (Lierse)
'11/'12 5: Rock Nehizena (Pionnetjes)
'12/'13 6: Amin Harchaoui (Bobby Fischer)   
 


HSB meisjeskampioenen t/m 20 jaar (A)

seizoen	dlns, kampioene (club)

’75/’76 1; Anneke Schutte (SHGP) 
‘76/’77 2; Christine van Santen (DD)
‘77/’78 3; Christine van Santen (DD)
‘78/’79 3; Christine van Santen (DD)
‘79/’80 5; Wilma Knoppert (Haagse Toren)
‘80/’81 4; Wilma Knoppert (Haagse Toren)
‘81/’82 7; Jacqueline van den Berg (Lierse)
‘82/’83 3; Jacqueline van den Berg (Lierse)
‘83/’84 2; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
’84/’85  1; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘85/’86 2; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘86/’87 4; Femke de Vries (Wassenaar)
‘87/’88  1; Sandra van den Berg (Lierse)
‘88/’89  2; Sandra van den Berg (Lierse)
‘89/’90  2; Lydie Nieuwstraten (Bobby Fischer)
‘90/’91  3; Marisca Kouwenhoven (Bobby Fischer)
‘91/’92  1; Marisca kouwenhoven (Bobby Fischer)
‘92/’93  2; Marisca Kouwenhoven (Bobby Fischer)
‘93/’94  1; Marisca Kouwenhoven (Bobby Fischer)  
‘94/’95  1; Esther Perluka (Promotie)
‘95/’96  1; Esther Perluka (Promotie)
‘96/’97  2; Jasmijn Thissen (Vogelwijk / Ooievaar)
‘97/’98  2; Jasmijn Thissen (Vogelwijk / Ooievaar) 
‘98/’99  3; Meike Wortel (DSC)
‘99/’00  3; Meike Wortel (DSC)
‘00/’01  2; Femke Wezenaar (Rijswijk)
‘01/’02   1; Isabelle Hagerop van Eijs (DSC)
'02/'03   1; Leonie Beck (DSC)
'03/'04   1; Anja Valstar (SIO)
'04/'05   1; Anja Valstar (SIO)
'05/'06   2; Marianne Zelitchenko (DSC)
'06/'07   2; Merel Schoonman (SHTV)
'07/'08   2; Yvonne Ferrier (Botwinnik)
'08/'09   1; Yvonne Ferrier (Botwinnik)
'09/'10   1; Sofya Blanter (DSC) 
'10/'11 2; Nancy Kirana (DSC)
'11/'12 1: Nancy Kirana (DSC)
'12/'13 geen deelneemsters
 


HSB meisjeskampioenen t/m 16 jaar (B)

seizoen	dlns, kampioene (club)

‘75/’76 3; Christine van Santen (DD)
‘76/’77 4; Wilma Knoppert (Haagse Toren)
‘77/’78 3; Tieske van Duinen (Wassenaar)
‘78/’79 8; Jacqeline van den Berg (Lierse)
‘79/’80 4; Jacqueline van den Berg (Lierse)
‘80/’81 13;  Jacqueline van den Berg (Lierse)
‘81/’82 12; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘82/’83 10; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘83/’84 12; Femke de Vries (Wassenaar)
‘84/’85 10; Femke de Vries (Wassenaar)
‘85/’86 6; Lydia Nieuwstraten (DD)
‘86/’87 9; Lydia Nieuwstraten (Wassenaar)
‘87/’88 7; Lydie Nieuwstraten (Wassenaar)
‘88/’89 6; Lydie Nieuwstraten (Bobby Fischer)
‘89/’90 5; Daphne Nijmeijer (Promotie)
‘90/’91 3; Vivian Schönbach (Bobby Fischer)
‘91/’92 4; Vivian Schönbach (Bobby Fischer)
‘92/’93 2; Esther Perluka (Promotie)
‘93/’94 4; Esther Perluka (Promotie)
‘94/’95 3; Jasmijn  Thissen (Ooievaar)
‘95/’96 4; Jasmijn Thissen (Ooievaar)
‘96/’97 5; Meike Wortel (DSC)
‘97/’98 6; Meike Wortel (DSC)
‘98/’99 5; Kim van Neijhof (Rijswijk)
‘99/’00 6; Linda Verboom (Promotie) 
‘00/’01 2; Linda Verboom (Promotie)
'01/'02  3; Leonie Beck (DSC)
'02/'03   4; Merel Schoonman (Haagse Toren)
'03/'04   3; Marianne Zelitchenko (DSC)
'04/'05   2; Marianne Zelitchenko (DSC)
'05/'06   4; Yvonne Ferrier (Vogelwijk)
'06/'07   2; Yvonne Ferrier (SHTV)
'07/'08   1; Naomi Snikkers (DSC)
'08/'09   2; Nancy Kirana (Botwinnik)                  
'09/'10   1; Nancy Kirana (Botwinnik / DSC)                              
'10/'11 0; geen
'11/'12 0; geen
'12/'13 1: Julia Chéroux (B.Fischer)
 


HSB meisjeskampioenen t/m 14 jaar (C)

seizoen	dlns, kampioene (club)
’88/’89 5; Marisca Kouwenhoven (Bobby Fischer)
‘89/’90  7; Marisca Kouwenhoven (Bobby Fischer)
‘90/’91  15; Esther Perluka (Promotie)
‘91/’92  11; Esther Perluka (Promotie)
‘92/’93  3; Suzanne de Groot (B.Fischer)
‘93/’94  7; Jasmijn  Thissen (Ooievaar)
‘94/’95  5; Meike Wortel (DSC)
‘95/’96  7; Meike Wortel (DSC)
‘96/’97  9; Nathalie Post (Vogelwijk)
‘97/’98  13; Linda Verboom (Promotie)
‘98/’99  7; Leonie Beck (DSC)
‘99/’00  8; Sanne van Diepen (Promotie)
‘00/’01  10; Pauline van Nies (Promotie) 
'01/'02  9; Margriet Thissen (Vogelwijk)
'02/'03   6; Marianne Zelitchenko (DSC)
'03/'04   5; Yvonne Ferrier (Vogelwijk)
'04/'05   5; Yvonne Ferrier (Vogelwijk)
'05/'06   10; Naomi Snikkers (DSC)
'06/'07   7; Tabitha Snikkers (DSC)
'07/'08   2; Tabitha Snikkers (DSC)
'08/'09   3; Olivia Meng (Botwinnik)                    
'09/'10   4; Olivia Meng (Botwinnik)                        
'10/'11 1; Olivia Meng (Botwinnik)    
'11/'12 4: Victoria Pelova (DSC)
'12/'13 5: Fong Li Caljé (Promotie)
 


HSB meisjeskampioenen t/m 12 jaar (D heette t/m 1988 C)

seizoen	dlns, kampioene (club)
‘75/’76 7; Wendie Vasbinder (Den Haag)
‘76/’77 25. Hester Ringnalda (Den Haag)
‘77/’78 29; Caroline Vreugdenhil (Lierse)
‘78/’79 10; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘79/’80 10; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘80/’81 21; Anne-Marie Benschop (Wassenaar)
‘81/'82 22; Nanda Schilperoort (Botwinnik)
‘82/’83 14; Sandra van den Berg (Lierse)
‘83/’84 9; Lydia Nieuwstraten (DD)
‘84/’85 9; Manon van Middelkoop (Rijswijk)
‘85/’86 35; Karin Irokromo (Rijswijk)
‘86/’87 44; Vivian Schönbach (Wassenaar)
‘87/’88 20; Vivian Schönbach (Wassenaar)
‘88/’89 21; Nanda Ygosse (Promotie)
‘89/’90 29; Mirjam Meltzer (Bobby Fischer)
‘90/’91 17; Eva van den Berg (Bobby Fischer)
‘91/’92 19; Amber Kortekaas ((Bobby Fischer)
‘92/’93 19; Rowena Ladeur (Bobby Fischer)
‘93/’94 22; Meike Wortel (DSC)
‘94/’95 16; Carolien Wijsman (Vogelwijk)
‘95/’96 22; Nicoline van Leersum (Vogelwijk)
‘96/’97 19; Bernadette van Wijk (Corbulo)
‘97/’98 14; Leonie Beck (DSC)
‘98/’99 12; Margriet Thissen (Vogelwijk)
‘99/’00 16; Pauline van Nies (Promotie)
‘00/’01 8; Mirjam Troostwijk (Bobby Fischer)
'01/'02  10; Emily Smeets (DSC)
'02/'03 7; Ashwina Uday (Vogelwijk)
'03/'04   9; Iris van Liempt (Rijswijk)
'04/'05   11;  Anouk Vendelbosch (DD)
'05/'06   6; Tabitha Snikkers (DSC)
'06/'07   3; Olivia Meng (Botwinnik)
'07/'08   8; Olivia Meng (Botwinnik)
'08/'09   3; Carolijn de Kok (Rijswijk)              
'09/'10   8; Victoria Pelova (DSC)       
'10/'11 8; Victoria Pelova (DSC)
'11/'12 6: Joëlle Vuong (SHTV)
'12/'13 10: Anna Groenhof (Prom./B.Fischer)
 


HSB meisjeskampioenen t/m 10 jaar (E)

seizoen	dlns, kampioene (club)
’85/’86 22; Lilian Meijboom (Wassenaar)
‘86/’87  30; Mirjam Meltzer (Wassenaar)
‘87/’88  29; Mirjam Meltzer (Wassenaar)
‘88/’89  29; Eline Arendsman (Bobby Fischer)
‘89/’90  26; Jasmijn Thissen (Ooievaar)
‘90/’91  15; Barbara Pronk (Promotie)
‘91/’92  46; Hafida Tabarki (Promotie)
‘92/’93  32; Barbara Pronk (Promotie)
‘93/’94  21; Chavah Rosendahl (Verburch)
‘94/’95  25; Leonie Beck (DSC)
‘95/’96  24; Leonie Beck (DSC)
‘96/’97  25; Danielle Kool (SIO)
‘97/’98  18; Merel Schoonman (Vogelwijk / Ooievaar) 
‘98/’99  17; Laurien Bovenlander (Bobby Fischer)
‘99/’00  26; Kim Veldhuijzen (Chess 2000)
‘00/’01  30; Yvonne Ferrier (Vogelwijk)
'01/'02  27; Myrthe Ouwerkerk (Rijswijk)
'02/'03 32; Ines Ferrier (Vogelwijk)
'03/'04 8; Anouk Vendelbosch (DD)
'04/'05   10; Tabitha Snikkers (DSC)
'05/'06   6; Olivia Meng (Botwinnik)
'06/'07   8; Carolijn de Kok (Rijswijk)
'07/'08   5; Eline van Malssen (Wassenaar)
‘08/’09   9; Florine Hogendoorn (Rijswijk)             
'09/'10   4; Joëlle Vuong (SHTV)
'10/'11 6; Joëlle Vuong (SHTV)
'11/'12 2: Kim Meijer (De Pionnetjes)
'12/'13 8: Julia von Imhof (SHTV)
 

HSB meisjeskampioenen t/m 9 jaar (F)

seizoen	kampioene (club)
‘93/’94 Annabel Romijn (Bobby Fischer)
'94/’95 Leonie Beck (DSC)
‘95/’96 Danielle Kool (SIO)
‘96/’97 Margriet Thissen (Ooievaar / Vogelwijk)
‘97/’98 Pauline van Nies (Promotie)
‘98/’99 Anne van Werven (Wassenaar)
‘99/’00 Ymke van Zwet (Bobby Fischer)  
‘00/’01 Lisa Soons (Vogelwijk) 
'01/'02 Naomi Snikkers (DSC)
'02/'03 Sanne Veldhuysen (Botwinnik)
'03/'04 Geraldine Korff de Gidts (Haagse Toren)
'04/'05 Juliette Valk ()
'05/'06 Mariska v Willigen (Haagse Toren)
'06/'07   Saartje van Walstijn (Rijswijk)
'07/'08 13; Florine Hogendoorn (Rijswijk)
'08/'09 9; Quine Schuuring (Wassenaar)                       
'09/'10 10; Alicia Manoch (Botwinnik)  
'10/'11 4; Julie-Anne Hermanns (SHTV)
'11/'12 4: Maud Römer (Bobby Fischer)
'12/'13 4: Shamati Willemse (Pionnetjes)
 


HSB meisjeskampioenen t/m 8 jaar (G)

seizoen	kampioene (club)
‘93/’94 Stephanie Wellink (Bobby Fischer)
'94/’95 Roberta lo Conte (Rijswijk)
’95/’96 Margriet Thissen (Ooievaar)
‘96/’97 Pauline van Nies (Promotie)
‘97/’98 Lisa White (Den Haag)
‘98/’99 Ymke van Zwet (Bobby Fischer)
‘99/’00 Denise Slinkert (Bobby Fischer)
‘00/’01 Sarah Kleijn (Bobby Fischer)   
'01/'02  Sanne Veldhuizen (Botwinnik)
'02/'03   Geraldine Korff de Gidts (Haagse Toren)
'03/'04   Nynke Ouwerkerk (Rijswijk)
'04/'05   Julia Kauffeld ()
'05/'06   Saartje v Walstijn (Rijswijk)
'06/'07   Florine Hogendoorn (Rijswijk)
'07/'08   10; Karen Voet (Wassenaar)
'08/'09   17; Joëlle Vuong (SHTV)                   
'09/'10   8; Josephine Uit den Bogaard (Bobby Fischer)
'10/'11 7; Maud Römer (Wassenaar)
'11/'12 12: Inzhu Sagynay (DD)
'12/'13 6: Merel Zwartjes (Montessori Wn)


HSB meisjeskampioenen t/m 7 jaar (H)

seizoen	kampioene
'93/’94 Danielle Kool (SIO)
’94/’95 Margriet Thissen (Ooievaar)
‘95/’96 Irene van der Heijden (DSC)
‘96/’97 Irene van der Heijden (DSC)
‘97/’98 Lisanne Boekestein (SIO)
‘98/’99 Denise Slinkert (Bobby Fischer)
‘99/’00 Mechteld Ferment (Bobby Fischer) 
‘00/’01 Sanne Veldhuijzen (Chess 2000) 
'01/'02 Tabitha Snikkers (DSC)
'02/'03   -geen deelnemers-
'03/'04   -geen deelnemers-
'04/'05   Olivia Meng (Botwinnik)
'05/'06   Florine Hogendoorn (Rijswijk)
'06/'07   Martine de Ruiter (Rijswijk)
'07/'08   7; Anna Groenhof (Bobby Fischer)
'08/'09   3; Josephine uit den Bogaart (Wassenaar)
'09/'10   8 ; Maud Römer (Wassenaar)  
'10/'11 6; Constance van Leeuwen (Wassenaar)
'11/'12 4: Florentine Egelie (Wassenaar)
'12/'13 2: Mirthe Breedijk (Lusthof Vb)
 

HSB jeugdclubkampioenen t/m 20 jaar (A; van 1994 t/m 1999 t/m 18 jaar)

seizoen	team, winnaar
‘73/’74 1; RHC
'74/'75   1; RHC 
'75/'76   6; Wassenaar 
'76/'77   3; Wassenaar 
'77/'78   4; Wassenaar 
'78/'79   3; DD
'79/'80   4; Wassenaar 
'80/'81   6; Promotie 
'81/'82   5; Wassenaar 
'82/'83   7; Promotie 
'83/'84   8; Wassenaar 
'84/'85   6; Scheve Toren
'85/'86   5; Scheve Toren
'86/'87   6; Scheve Toren
'87/'88   4; Rijswijk 
'88/'89   3; Rijswijk 
'89/'90   4; Promotie 
'90/'91   5; Scheve Toren
'91/'92   3; Scheve Toren
'92/'93   3; Bobby Fischer
'93/'94   3; DSC
'94/'95  9; Ooievaar
'95/'96  9; DSC 
'96/'97  4; WSC 
'97/'98  9; WSC
'98/'99   5; Bobby Fischer
'99/'00   5; Haagse Toren
'00/'01   6; Bobby Fischer
'01/'02  10; Rijswijk
'02/'03   10; Haagse Toren
'03/'04   10; Vogelwijk 
'04/'05   6; Bobby Fischer
'05/'06   1; Botwinnik
'06/'07   -geen deelnemers-
'07/'08   -geen deelnemers-
vanaf 2008/2009 gaat dit verder als Zuid-Hollandse JCC – AB - eerste klasse.
'08/'09   8; Voorschoten      
'09/'10   6; DSC Delft 
'11/'12 4: Rijswijk
'12/'13 2: Promotie

 

HSB jeugdclubkampioenen t/m 16 jaar (B)

seizoen	teams, winnaar
'74/'75  ?; SIO 
'75/'76  4; SV Den Haag 
'76/'77  5; Wassenaar 
'77/'78  7; Wassenaar 
'78/'79  5; Wassenaar 
'79/'80  4; Promotie 
'80/'81  8; Wassenaar 
'81/'82  12; Wassenaar 
'82/'83  9; Wassenaar 
'83/'84  12; Rijswijk 
'84/'85  12; DD 
'85/'86  7; Promotie 
'86/'87  10; Promotie 
'87/'88  6; Wassenaar 
'88/'89  6; Ooievaar 
'89/'90  3; Ooievaar 
'90/'91  5; Ooievaar 
'91/'92  4; Promotie 
'92/'93  4; DSC 
'93/'94  7; SIO 


HSB jeugdclubkampioenen t/m 14 jaar (C)

seizoen	teams, winnaar
'88/'89  11; Bobby Fischer 
'89/'90  12; Bobby Fischer 
'90/'91  8; Promotie 
'91/'92  12; SIO 
'92/'93  12; Bobby Fischer 
'93/'94  11; SIO 
'94/'95  15; DSC 
'95/'96  15; SIO 
'96/'97  6; Promotie 
'97/'98  11; Haagse Toren 
'98/'99   10; Promotie
'99/'00   9; Promotie
'00/'01 6; Haagse Toren
'01/'02  9; Bobby Fischer
'02/'03   6; Bobby Fischer
'03/'04   9; Botwinnik 
'04/'05   6; Botwinnik
'05/'06   7/2; Botwinnik
'06/'07   2; Botwinnik
'07/'08   3; Botwinnik
'08/'09   5; Botwinnik                    
'09/'10   7; SHTV
'10/'11 6; SHTV
'11/'12 4: Promotie
'12/'13 6: Promotie
 


HSB jeugdclubkampioenen t/m 12 jaar (D, dit heette t/m 1988 C)

seizoen	teams, winnaar
'75/'76  6; Scheve Toren 
'76/'77  7; Wassenaar 
'77/'78  7; Wassenaar 
'78/'79  4; Wassenaar 
'79/'80  8; Wassenaar 
'80/'81  13; Wassenaar 
'81/'82  16; Wassenaar 
'82/'83  16; DD
'83/'84  10; Wassenaar 
'84/'85  10; Promotie 
'85/'86  15; Promotie 
'86/'87  13; Wassenaar 
'87/'88  13; Promotie  
'88/'89  15; Promotie
'89/'90  21; DSC
'90/'91  13; Bobby Fischer
'91/'92  14; SIO
'92/'93  14; DSC
'93/'94  26; SIO
'94/'95  24; Vogelwijk
'95/'96  19; Promotie
'96/'97  16; Promotie
'97/'98  18; Promotie
'98/'99   18; Vogelwijk
'99/'00   14; Vogelwijk
'00/'01   13; Promotie
'01/'02  12; Bobby Fischer
'02/'03   13; Botwinnik
'03/'04   12; Bobby Fischer
'04/'05   6; Botwinnik
'05/'06   7/2; Botwinnik
'06/'07   5; Bobby Fischer
'07/'08   6; Botwinnik
'08/'09   12; SHTV
'09/'10   10; Promotie    
'10/'11 7; Promotie
'11/'12 10: Promotie
'12/'13 7: SHTV

HSB jeugdclubkampioenen t/m 10 jaar (E)

seizoen	teams, winnaar
'90/'91  6; DSC
'91/'92  12; Promotie
'92/'93  13; Bobby Fischer
'93/'94  18; Bobby Fischer
'94/'95  18; Bobby Fischer
'95/'96  24; Promotie
'96/'97  15; Promotie
'97/'98  15; Vogelwijk
'98/'99   17; Promotie
'99/'00   18; Bobby Fischer
'00/'01   11; Haagse Toren
'01/'02  12; Botwinnik
'02/'03   18; Bobby Fischer
'03/'04   12; Bobby Fischer
'04/'05   14; Botwinnik
'05/'06   10; Haagse Toren
'06/'07   10; Rijswijk
'07/'08   4; SHTV
'08/'09   6; SHTV
'09/'10   8; Promotie
'10/'11 9; Promotie
'11/'12 9: SHTV
'12/'13 8: Pionnetjes


HSB schoolkampioenen Basis Onderwijs

seizoen	teams; winnaar
’74/’75 6; John F.Kennedy, Den Haag
‘75/’76 21; Schoolver. Wolters, Den Haag
‘76/’77 53; Prinses Christina, Zoetermeer
‘77/’78 60; St.Jan Baptist, Wassenaar
‘78/’79 74; St.Jan Baptist, Wassenaar
‘79/’80 37; Prof.Gunning, Den Haag
‘80/’81 59; Prof.Gunning, Den Haag
‘81/’82 70; Kieviet, Wassenaar
‘82/’83 72; Koningin Emma, Zoetermeer
‘83/’84 75; Nicolaas Beets, Rijswijk
‘84/’85 80; Mozaiek, Den Haag
‘85/’86 86; Spelevaart, Zoetermeer
‘86/’87 102; Nuts Wassenaar
‘87/’88 143; De Tjalk, Zoetermeer
‘88/’89 186; Wilhelmina, Zoetermeer
‘89/’90 211; Wilhelmina, Zoetermeer
‘90/’91 180; Wilhelmina, Zoetermeer
‘91/’92 184; Wilhelmina, Zoetermeer
‘92/’93 210; Nutsschool Wassenaar
‘93/’94 191; Nutsschool Wassenaar
‘94/’95  194; Nutsschool Wassenaar
‘95/’96 176; Nutsschool Wassenaar
‘96/’97 187; Nutsschool Wassenaar
‘97/’98 170; Nutsschool Wassenaar
‘98/’99 ong.175; Joannesschool Naaldwijk
'99/'00  175; HSV, Den Haag
'00/'01 184; Montessori, Wassenaar
'01/'02 162; Mr. Verwers, Zoetermeer
'02/'03   177; De Hofvijver, Zoetermeer
'03/'04 178; Palet, Zoetermeer
'04/'05   162; Prins Claus, Zoetermeer
'05/'06   ?; Palet, Zoetermeer
'06/'07   ?; Palet, Zoetermeer
'07/'08   126; Nuts, Wassenaar
'08/'09   127; Leijenburg, Den Haag
'09/'10   150; Nutsschool, Wassenaar 
'10/'11 164; Statenkwartier Den Haag
'11/'12 129: Montessori Waalsdorp, Den Haag
'12/'13 136: Waalsdorp, Den Haag
 

HSB schoolkampioenen Voortgezet Onderwijs

jaar	teams; categorie A				teams, categorie B


'51/'52  14; Chr. Gymn. (Sorghvliet) Den Haag
'52/'53  30; Chr. Gymnasium Den Haag
'53/'54  34; Chr. Gymnasium Den Haag
'54/'55  61; Aloysius College Den Haag
'55/'56  72; Aloysius College Den Haag
'56/'57  75; Zuiderpark HBS Den Haag
'57/'58 82; Aloysius College Den Haag
'58/'59  70; Chr. Gymnasium Den Haag
'59/'60  75; St. Jans College Den Haag
'60/'61  72; St. Jans College Den Haag
'61/'62  88; Haags Montessori Lyceum
'62/'63  74; Gymnasium Haganum Den Haag
'63/'64  ?; ?
'64/'65  ?; Chr. Gymnasium Den Haag
'65/'66  70; ?
'66/'67  45; Chr. Lyceum Delft
'67/'68  ?; Chr. Lyceum Delft
'68/'69  ?; Tweede VCL Den Haag
'69/'70  ?; ?
'70/'71  ?; Chr. Lyceum Delft
'71/'72  30; Chr. Lyceum Delft
'72/'73  41; Chr. Lyceum Delft
'73/'74  36; Chr. Lyceum Delft
'74/'75  21; Chr. Lyceum Delft
'75/'76  26; Aloysius College Den Haag      1;  Anne Frank MAVO (B-categorie)
'76/'77  25; Economische School Den Haag 1;  Anne Frank MAVO
'77/'78  22; St. Adelbert Coll. W'naar  2; St. Adelbert College Wassenaar
'78/'79  18; Hugo Grotius Delft   5; St. Adelbert Coll. Wassenaar
'79/'80  7; Chr. Lyceum Delft   2; Anne Frank MAVO
'80/'81  3; St. Adelbert Coll. W'naar  5; St. Adelbert College
'81/'82  7; St. Adelbert Coll. W'naar  8; St. Adelbert College
'82/'83  8; Haags Montessori Lyceum  6; Rijnlands Lyceum W'naar
'83/'84  6; Aloysius College Den Haag  8; Chr. SG Rijswijk
'84/'85  6; St. Adelbert Coll. W'naar  5; Pallas College Zoetermeer
'85/'86  7; St. Adelbert Coll. W'naar  6; Pallas College Zoetermeer
'86/'87  7; St. Adelbert Coll. W'naar  6; Rijnlands Lyceum Wassenaar
'87/'88  6; Pallas College Zoetermeer  6; Rijnlands Lyceum Wassenaar
'88/'89  8; Haags Montessori Lyceum  6; Alfrink College Zoetermeer
'89/'90  9; Gymnasium Haganum   11; Rijnlands Lyceum W'naar
'90/'91  8; Gymnasium Haganum   13; Rijnlands Lyceum W'naar
'91/'92  7; Gymnasium Haganum   16; Sorghvliet Gymn. Den Haag
'92/'93  7; Rijnlands Lyceum, Wassenaar 7; Westland College, Naaldwijk    ?
'93/'94  6; Stanislas College Delft   7; Stanislas College Delft
'94/'95  22/2; Stanislas College Delft   22/2; Gymnasium Haganum
'95/'96  17/2; Stanislas College Delft   17/2; Westland Coll. Naaldwijk
'96/'97  8; Stanislas College Delft   10; Sorghvliet Gymn. Den Haag
'97/'98  10; ISG het Westland 8; Stanislas College Delft
'98/'99  19/2; Stanislascollege Delft   19/2; Haags Montessori Lyceum
'99/'00  17/2; ISG het Westland   17/2; Rijnlands Lyceum
'00/'01  7; Alfrink College Zoetermeer  9; Stanislas College Delft
'01/'02  10; Alfrink College Zoetermeer  6; Rijnlands Lyceum Wassenaar
'02/'03   10; Stanislas College Delft    5; Gymnasium Haganum Den Haag
'03/'04   6; Stanislas College Delft    2; Gymnasium Haganum Den Haag
'04/'05   9/2; Stanislas College Delft   9/2; Alfrink college Zoetermeer
'05/'06   9/2; Gymnasium Haganum DH   9/2; Gymnasium Haganum Den Haag
'06/'07   3; Gymnasium Haganum DH  1; Gymnasium Haganum Den Haag
'07/'08   -niet gehouden-
'08/'09   2; Stanislas College Delft   2; St.Maartens Voorburg                         
'09/'10   0; geen bovenbouwteams            4; Rijnlands Lyceum Wassenaar


Open PK E

'10/'11  	20; Sam Bank (Wassenaar)
'11/'12 5: Sam Bank (Wassenaar)
'12/'13 14: Lukas Grundzke (ASH)
 


Scholieren

groep 8  
'10/'11  2; Jason van Oudheusden (DSC)
'11/'12 7: Vincent van Rijkom (Promotie)
'12/'13 6: Justus van Klaveren (SHTV)

groep 7 
'10/'11  9; Robby Kevlishvili (Promotie)
'11/'12 10: Justus van Klaveren (SHTV)
'12/'13 12: Julie-Anne Hermanns (SHTV)

groep 6 
'10/'11  11; Louis van Leeuwen (Bobby Fischer)
'11/'12 16: Ming Dao Caljé (Promotie) 
'12/'13 6: Bram Albertus (Botwinnik)
groep 5  
'10/'11  9; Bram Albertus (Botwinnik)
'11/'12 30: David Mesina (Promotie)
'12/'13 24: Inzhu Sagynay (Bobby Fischer)

groep 4 
'10/'11   4; Kasper van Duijne (Den Haag)
'11/'12 9: Noortje de Vries Robbé (Wassenaar)
'12/'13 19: Penn Schneider (HSV)

groep 3
'10/'11  5; Constance van Leeuwen (Wassenaar)
'11/'12 9: Seb Simons (Wassenaar)
'12/'13 10: Bastiaan Visser (Lusthof VB)
   


Jeugdleiders van de HSB

1951 – 1952   	G.H. Goethart
1952 – 1962   P.J.B. Kreetz
1962 – 1964   Wim Reimer (DD)
1964 – 1966   C.L.Ruben
1966 – 1970   W.B. Jonkmans
1970 – 1974   Theo van Heijningen (Moerwijk)
1974 – 1977   Thom van Beekum (Promotie)
1977 – 1980   Carel Gijsen (Rijswijk)
1980 – 1985   Ben Gelpke (DD)
1985 – 1987   Ruud Vissers (Botwinnik)
1987 – 1993   Eric van der Marel (Bobby Fischer W’naar)    
1993 – 1994   Carel Gijsen (Rijsw.)    
1994 – 1995   Johan Voorberg (WSC / SIO)
1995 – 1996   Eric van Breugel (Ooievaar)
1996 – 1998   Ben Spierings (Vogelwijk)
1998 – 2000    Rik Pronk (Haagse Toren)
2000 – 2003    Poulien Knipscheer (Pionnetjes)
2003 – 2004    Peter de Vries (DSC)
2004 – 2006    Rik Pronk (Haagse Toren)
2006 – 2007    Koert ter Veen (DSC)
2007 – heden  Eric van der Marel (Bobby Fischer)

 HUTTON – toernooien

1. 	1959 	Den Bosch (NBSB) (3 teams) 
2.  1960 Rotterdam (RSB) (4)
3.  1961 Arnhem  (OSBO) (4)
4.  1962 Den Bosch (NBSB) (4)
5.  1963 Gorinchem  (SGS) (4)
6.  1964 Rotterdam (RSB) (4) Eerste deelname HSB, resultaat onbekend.
7.  1965 Breda (NBSB) (5) HSB wordt tweede.
8.  1966 Leiden  (LSB) (4) HSB wordt gedeeld eerste
9.  1967  Utrecht (SGS) (5) HSB wordt eerste.
10.  1968  Rijswijk  (HSB) (5) HSB wordt tweede.
11.  1969  Rotterdam (RSB) (5) HSB wordt vijfde.
12.  1970  Breda (NBSB)  (5) HSB wordt vijfde.
13.  1971  Leiden (LSB) (5) HSB wordt vijfde.
14.  1972  Utrecht (SGS) (5) HSB wordt vijfde.
15.  1973  Den Haag (HSB) (5) HSB wordt vierde.
16.  1974  Rotterdam (RSB) (5) HSB wordt vierde.
17.  1975  Eindhoven (NBSB) (6) HSB wordt vierde.
18.  1976  Leiden (LSB)  (6) De HSB wordt zesde.
19.  1977  Hilversum (SGS)  (9 teams)  De HSB wordt vijfde.
20.  1978   Apeldoorn (OSBO) (10) De HSB wprdt negende.
21.  1979   Limmen (NHSB) (10) De HSB wordt zevende.
22.  1980   Roermond (LiSB) (9)
23.  1981   Amsterdam (SGA) (11)
24.  1982   Den Haag (HSB) (11)
25.  1983  Arnhem (OSBO) (11)
26.  1984  Rotterdam (RSB) (11) De HSB wordt achtste.
27.  1985   Den Bosch (NBSB) (12)
28.  1986   Almelo (SBO) (12)
29.  1987   Leiden (LSB) (12) De HSB wordt negende.
30.  1988   Groningen (NOSBO) (12) De HSB wordt twaalfde.
31.  1989   Heemskerk (NHSB) (12) De HSB wordt tiende.
32.  1990  Maarssen (SGS) (12)  De HSB wordt derde.
33.  1991  Spijkenisse (RSB) (12) De HSB wordt twaalfde.
34.  1992  Weert (LiSB) (12) De HSB wordt tiende.
35.  1993  Den Haag (HSB) (11) De HSB wordt derde.
36.  1994 Amsterdam (SGA) (12) De HSB wordt vijfde.
37.  1995 Arnhem (OSBO) (9) De HSB wordt zesde.
38.  1996  Den Bosch (NBSB) (11) De HSB wordt eerste.
39.  1997  Enschede (SBO) (10) De HSB wordt (gedeeld) derde.
40.  1998  Hoogeveen (NOSBO) (9) De HSB wordt tweede.
41.  1999  Rotterdam  (RSB) De HSB wordt tweede.
42.  2000  Leiden (LSB) (12) De HSB wordt  ??
43.  2001  Utrecht (SGS) (13) De HSB wordt tweede.
44.  2002  Den Haag (HSB) (10) De HSB wordt  ??
45.  2003  Groningen (NOSBO) De HSB wordt zevende.
46.  2004  Amsterdam (SGA) De HSB wordt derde.
2005 geen Huttontoernooi.
47.  2006  Rotterdam (RSB) (11) De HSB wordt zesde.
48.  2007 Den Bosch (NBSB) (11) De HSB wordt tiende.
49.  2008  Haarlem (NHSB) De HSB doet niet mee.
50. 2009  Deventer (SBO) De HSB wordt (gedeeld) vierde
51. 2010 Helden (LiSB) De HSB wordt zesde
52. 2011 Arnhem (SBO)  De HSB wordt vijfde
53. 2012 Den Haag HSB) De HSB wordt vijfde

Foto's

  
 
Artikel aangelegd op: 02-08-2013
 
© 2018 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.