Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
Rapidcyclus
Algemeen
HSV - 24 februari
HO - 14 april
DD - 12 mei
SHTV - 23 juni
Archief
Nieuws
158 Grand Prix deelnemers in Den Haag
Geschreven door Eric van Breugel en Johan Voorberg   
11-03-2010
Op zaterdag 27 februari organiseerde Haeghe Ooievaar de vierde Grand Prix. Er waren 158 deelnemers en de eerste groep werd gewonnen door Daniil Kolodkin. Hier staat een verslagje, alle uitslagen en enkele foto's.

  

Verslag

De laatste zaterdag van de voorjaarsvakantie was het weer extra gezellig bij de Grand Prix in het Hofstad College Albardastraat.
De opkomst was uitstekend, de locatie als nieuw. Mooie gekleurde kunstwerken en nieuw meubulair zorgde voor een fraaie schaakentourage. Toernooiwinnaar werd de 12-jarige Russische Daniil Kolodkin. Hij had zich 's ochtends pas gemeld, maar liet duidelijk zien waartoe hij in staat was. Hij eindigde gelijk in punten met Olivia Meng, maar won door loting de eerste prijs.  
Het toernooi liep precies op schema, enige smet was dat bij het uitpakken van de prijzen bleek dat er een 9-tal trofeen tijdens transport gesneuveld waren. De andere 72 prijzen konden gelukkig wel direct worden uitgereikt. De andere prijswinnaars krijgen dhun welverdiende prijs zo spoedig mogelijk nagezonden.
Met dank aan de volgende groepsleiders en tafelschouwers: Dominique Nierop, Eric de Liefde, Wouter Remmeerswaal, Liette Boersma, Franke Boersma, Yvonne Heemskerk, Jan de Liefde, David van Dijk, Jan Nienhuis, Aad Middeldorp, Marijke Meijering en Poulien Knipscheer.

Cijfertjes

Er waren 154 ingedeelde inschrijvingen, tezamen met 2 niet ingedeelde inschrijvingen (foei), 5 onverwachte gezichten en 3 wegblijvers/ziekmeldingen, leverde dat 158 deelnemers op.
Er waren 135 deelnemers lid van een club: Bobby Fischer (9), Botwinnik (10), Corbulo (1), CSV (10), DD (6), DSC (5), Groenoord (1), Haeghe Ooievaar (4), Klimop (11), Kralingen (2), Lierse (2), Pionnetjes (1), Promotie (23!), RSC-BP (1), RSR-IT (3), Rijswijk (8), Schaakmat (9), SHTV (16), Sliedrecht (1), Scheve Toren (8) en Voorburg (4).

In elke groep waren drie prijzen. Wie gedeeld derde werd, maar door de loting naast de prijzen zat, kreeg weer een pechvogelmedaille. Deze keer waren er negen pechvogels: Antonie Grauss, Arthur de Dappere, Koen Bonstring, Matthijs Buningh, Rick van Roon, Robby Kevlishvili, Ruben Siahaija, Tom vd Ouweland en Youri Verlinde.
Wie 2x in één seizoen zoveel pech heeft, heeft eigenlijk weer geluk: die krijgt bij het volgend toernooi een taartje. Dat betekent dat Arthur de Dappere en Ruben Siahaija de volgende keer een taartje krijgen. Ook Fernand Braam kreeg er nog een (maar die deed deze keer niet mee). Verder heb ik net ontdekt dat Vincent van Rijkom ook nog een taartje tegoed heeft.

Uitslagen




Formule 1 groep A
 1  Daniil Kolodkin        5,5  + 20  1070  DD       C  116
 2  Olivia Meng            5,5  + 46  982   Botw     D  116
 3  Thomas de Ruiter       5    + 20  1028  Rswk     C  114
 4  Robby Kevlishvili      5    + 11  1054  Prom     EH 114
 5  Koos Roeleveld         3    - 30  1020  SHTV     C  106
 6  Franklin vd Vlies      2    - 20  902   Prom     AB 104
 7  Erik Frima             2    - 19  898   DD       C  104
Formule 1 groep B
 1  Max Kanbier            3,5  + 36  840   Prom     D  112
 2  Jaimy Luk              3,5  + 14  927   SHTV     D  112
 3  Wang Yang              3    + 7   903   Klimop   D  110
 4  Freek de Kok           2    - 6   857   Rswk     AB 106
 5  Kenneth Lelieveld      2          832   SHTV     D  106
 6  Mark Knigge            1    - 26  837   Rswk     C  102
Formule 1 groep C
 1  Wouter v Rijkom        4    + 33  833   Prom     C  112
 2  Reinout v Rijkom       3,5  + 25  812   Prom     AB 110
 3  Martin Brussaard       2,5  - 1   816   Rswk     C  106
 4  Youri Verlinde         2,5  + 7   785   Groen.   C  106
 5  Jorik Klein            1,5  - 9   751   Sliedr   EH 102
 6  Jason v Oudheusden     1    - 31  787   DSC      D  100
Groep 1
 1  Carolijn de Kok        4    + 29  794   Rswk     C  110
 2  Jildert Denneman       3    + 13  755   Klimop   D  106
 3  Kai Groenhof           3    + 16  744   BF       C  106
 4  Antonie Grauss         3    + 15  750   CSV      D  106
 5  Alexjei Kiritjenko     1    - 25  712   RSRIT    C  98
 6  Isabelle v Leeuwen     1    - 24  704   BF       D  98
Groep 2 ( in de telling was een foutje geslopen: een 1-1 uitslag kennen
we alleen bij dammen. Ivo en Sven zijn van plaats verwisseld en Rick heeft
nog een pechvogelmedaille tegoed)







 1  Danny Zwaartman        4    + 29  731   Schmt    AB 108
 2  Ivo Wilms              3    + 16  683   ST       C  104
 3  Sven van Erp           2,5  + 5   679   Corb     C  102
 4  Rick van Roon          2,5  + 7   670   CSV      C  102
 5  Oscar van Luijk        2    + 1   643   Schmt    C  100
 6  Björn Hartog           1    - 34  682   CSV      C  96
Groep 3
 1  Vincent Martens        4    + 31  711   Klimop   EH 106
 2  Bart Holterman         3    + 4   720   SHTV     D  102
 3  Vincent v Rijkom       3    + 15  676   Prom     EH 102
 4  Hari Iyer              2    + 5   618   SHTV     EH 98
 5  Merlijn Albers         2    - 6   661   Botw     C  98
 6  Louis van Leeuwen      1    - 26  639   BF       EH 94
Groep 4
 1  Soma Calbo             5    + 55  694   Klimop   D  108
 2  Timothy Lelieveld      4    + 36  670   SHTV     D  104
 3  Teun vd Klugt          3    + 12  669   DSC      EH 100
 4  Leonardo Ayala         1    - 30  635   RSRIT    D  92
 5  Sander vd Kooij        1    - 19  589   SHTV     EH 92
 6  Daniëlle Jaspers       1    - 30  636   Prom     D  92
Groep 5
 1  Gijs Ruijgrok          4    + 32  668   BF       C  102
 2  Titus Reichel          3,5  + 21  661   Schmt    AB 100
 3  Bobby in ’t Veld       3    + 14  640   Prom     C  98
 4  Frans Andriessen       2,5  + 2   640   Botw     C  96
 5  Jonathan Koo           2    - 4   613   Prom     C  94
 6  Antonio Colangelo      0    - 40  554   BF       C  86
Groep 6
 1  Ritchie Vermeulen      4,5  + 46  611   BF       C  102
 2  Olivier van Luijk      3,5  + 27  586   Schmt    D  98
 3  Matthijs den Heijer    3    + 17  575   -geen    D  96
 4  Koen Bonstring         3    + 9   611   Prom     C  96
 5  Austin Ramanna         1    - 28  559   BF       D  88
 6  Bobby van Liempd       0    - 47  534   RSRIT    C  84
Groep 7
 1  Rohan Adjodha          4    + 35  589   Klimop   EH 98
 2  Fedde vd Vorm          3    + 16  566   Prom     EH 94
 3  Thomas Luk             3    + 15  570   SHTV     EH 94
 4  Peter vd Berg          2    - 5   552   DSC      D  90
 5  Guy Kanbier            2    - 11  576   Prom     EH 90
 6  Joëlle Vuong           1    - 25  533   SHTV     EH 86
Groep 8
 1  Joost Jan Pannebakker  10   + 102 651   Klimop   EH 100
 2  Milan vd Velde         7    + 45  588   CSV      D  94
 3  Pelle Albers           5    + 8   542   Botw     C  90
 4  Matthijs Buningh       5    + 3   551   Kraling  EH 90
 5  Dennis Westerduin      3    - 38  512   Pion     EH 86
 6  Ricki Luk              0    - 95  447   SHTV     D  80
Groep 9
 1  Mitchell Vuong         7,5  + 61  545   SHTV     D  93
 2  Marlon v Staalduine    7    + 49  537   Schmt    D  92
 3  Abdulgadir Tahari      6    + 24  524   Klimop   C  90
 4  Joren Vrancken         5,5  + 1   534   ST       C  89
 5  Koen Willemsen         4    - 16  486   Ha.Oo.   AB 86
 6  Taarieq Rab-Sekh       0    - 96  404   Klimop   D  78
Groep 10
 1  Kevin Nguyen           7,5  + 53  553   Klimop   EH 91
 2  Francesco Gioia        6,5  + 40  522   SHTV     EH 89
 3  Cor Kanters            5    + 6   499   RSC-BP   EH 86
 4  Rohit Adjodha          4,5  - 10  497   Klimop   EH 85
 5  Tommy in t Veld        3,5  - 21  464   Prom     EH 83
 6  Stefan Cornelisse      3    - 44  472   Lierse   EH 82
Groep 11
 1  Casper Schuttrups      8    + 43  514   SHTV     EH 90
 2  Timo Reumerman         6    + 4   471   Prom     D  86
 3  Azhaar Ramsaroep       6    + 4   471   Rswk     D  86
 4  Daan Cohen             5    - 18  455   -geen    D  84
 5  Jesse Heidinga         5    - 13  444   -geen    D  84
Groep 12
 1  Nathan Roem            8,5  + 77  513   Schmt    D  89
 2  Sander de l’Ecluse     7    + 42  490   Lierse   D  86
 3  Alexander Steevens     7    + 40  493   ST       D  86
 4  Tim vd Bulck           4    - 17  429   Prom     D  80
 5  Wessel vd Lans         3    - 35  407   Prom     D  78
 6  Tjebbe Boersma         0,5  - 83  352   Ha.Oo.   D  73
Groep 13
 1  Jason de Liefde        7    + 49  430   Ha.Oo.   AB 84
 2  Fabian Gerritsma       7    + 42  442   ST       C  84
 3  Bastiaan Grauss        7    + 28  462   CSV      D  84
 4  Mitchel de Waard       4    - 25  391   Schmt    D  78
 5  Yannick Hagers         4    - 4   359   Prom     D  78
 6  Casper Koopman         1    - 66  304   -geen    D  72
Groep 14
 1  Yestin van Haaren      9    + 71  519   Botw     EH 86
 2  Sam van Dongen         8,5  + 71  492   ST       EH 85
 3  Reginald v Putt        6    + 18  448   DSC      EH 80
 4  Tim Tian               4    - 15  396   CSV      EH 76
 5  Rick v Leeuwen (ST)    2,5  - 51  377   ST       EH 73
 6  Vita Jansen            0    - 70  280   DD       D  68
Groep 15
 1  Anna Groenhof          9    + 81  486   BF       EH 84
 2  Nehaan Gigani          9    + 85  478   -geen    EH 84
 3  Lucas Albers           5    + 5   398   Botw     EH 76
 4  Ruben Siahaija         5    + 5   399   SHTV     EH 76
 5  Vincent Koster         2    - 57  343   CSV      EH 70
 6  Stijn Cappendijk       0    - 95  298   ST       EH 66
Groep 16
 1  Vincent v Rooyen       10   + 98  498   CSV      EH 84
 2  Cas Wever              7    + 52  417   -geen    EH 78
 3  Rutger Busser          4    - 11  360   -geen    EH 72
 4  Fong Li Caljé          3    - 32  343   Voorb    EH 70
 5  Sahand Wagemakers      3    - 41  355   Rswk     EH 70
 6  Mattias Tuk            3    - 42  358   DSC      EH 70
Groep 17
 1  Johan Heskes           7    + 41  415   Prom     EH 76
 2  Julian Rees            7    + 47  407   Prom     EH 76
 3  Daan van Loenen        7    + 34  426   Rswk     EH 76
 4  Arthur de Dappere      7    + 48  404   Botw     EH 76
 5  Kim Meijer             2    - 50  301   Kraling  EH 66
 6  Eckart Hoogmans        0    - 97  273   -geen    EH 62
Groep 18
 1  Jevgeny Chamidullin    4,5  - 30  320   -geen    C  69
 2  Wesley Hartman         7,5  + 37  365   Ha.Oo.   EH 75
 3  Pascal Hagers          7    + 20  370   Prom     C  74
 4  Tom vd Ouweland        7    + 29  354   -geen    D  74
 5  Robbert Steggerda      4    - 36  303   Voorb    EH 68
Groep 19
 1  Alicia Manoch          9    + 65  408   Botw     EH 76
 2  Gijs van Bremen        8    + 42  392   -geen    EH 74
 3  Vishal Uragonda        5    - 14  326   -geen    EH 68
 4  Ming Dao Caljé         4,5  - 24  316   Voorb    EH 67
 5  Gabrielle de Jong      3,5  - 48  302   -geen    EH 65
Groep 20
 1  Teije Boonman          9    + 64  394   ST       EH 74
 2  Lucas Nguyen           7    + 25  350   Klimop   EH 70
 3  Minh Duc Hoang         6,5  + 10  350   Prom     EH 69
 4  Michael van der Meer   4    - 35  290   Voorb    EH 64
 5  Morris Rees            3,5  - 45  280   Prom     EH 63
Groep 21
 1  Mikey Huyben           10   + 104 428   Botw     EH 74
 2  Daisy Wang             6    + 24  349   CSV      EH 66
 3  David Mesina           5,5  + 14  339   Prom     EH 65
 4  Selfried Belazaani     4,5  - 6   319   Schmt    EH 63
 5  Mees Bridié            3,5  - 24  296   -geen    EH 61
 6  Bastiaan Koster        0,5  - 86  239   CSV      EH 55
Groep 22
 1  Ferrie Hamer           7,5  + 53  368   SHTV     EH 67
 2  Martijn Steenbergh     5,5  + 11  330   -geen    EH 63
 3  Sem Bridié             5    + 1   321   -geen    EH 62
 4  LaurensJan Cammeraat   4    - 10  287   -geen    EH 60
 5  Claudia Hermans        4    - 17  298   -geen    EH 60
 6  Sem Roem               4    - 15  294   Schmt    EH 60
Groep 23
 1  Bradley v Haaren       10   + 102 393   Botw     EH 70
 2  Daelynn Ramanna        8    + 89  311   BF       EH 66
 3  Rosalie van Berckel    5,5  + 16  296   SHTV     EH 61
 4  Pieter Steenbergh      3,5  - 40  280   -geen    EH 57
 5  Jan-Julius Cameraat    1,5  - 72  228   -geen    EH 53
 6  Romano den Haan        1,5  - 72  228   -geen    EH 53
Groep 24 (dit was een extra groep en dus wat sterker dan groep 23)
 1  Nadia Markova          9    + 33  537   DD       AB 76
 2  Kristina Markova       8,5  + 40  494   DD       C  75
 3  Julian vd Leur         6,5  + 9   434   -geen    EH 71
 4  Sietse Harteveld       4    - 15  335   DD       EH 66
 5  Laurentia Broeksteeg   2    - 47  278   -geen    EH 62

Foto's

 

Hieronder staan enkele foto's.

Er zijn trouwens nog meer foto's te vinden op de website www.sir-francis.eu. Klik daar op galleries en dan schaken. Gebruik van de schaakfoto's is vrij mits met naamsvermelding.

  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
 
 

Artikel aangelegd op: 28-02-2010
 
© 2018 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.