Haagse Schaakbond

Home
Clubs
Agenda
Contact
Senioren
HSB
Competitie
Wedstrijden
PK HSB 2018
Algemeen
Groep A
Groep B
Deelnemers
Reglement
Kampioenen
Jeugd
Algemeen
Wedstrijden
Grand Prix
Inschrijven GP
NK12
Schaakles
Druiventoernooi
Algemeen
Aanmelden
Contact / Route
Deelnemers
Nieuws
Grand Prix Botwinnik groot succes
Geschreven door John Pouwels en Johan Voorberg   
09-03-2009
Op 7 maart organiseerde Botwinnik in Zoetermeer de vierde Grand Prix. Er deden 146 kinderen mee. Stijn Gieben won de hoogste groep.

  

Verslag


In totaal 146 kinderen waren weer fris en vrolijk aan de start van het vierde Grand Prix van dit seizoen. Dit keer werd het verzorgd door de HSB samen met Botwinnik in Zoetermeer. Plaats van handeling het clubgebouw van Botwinnik: 2B-Home.  Om 12.15 uur stonden alle tafels en stoelen gereed. De eerste gasten arriveerden en gingen helpen om borden en stukken op te zetten. De inschrijftafel werd 12.15 uur geopend en 13.00 uur weer gesloten. 1 afmelding, 1 wegblijver, 1 te laat en 7 onverwachte gezichten. Er werd een enigszins aangepaste indeling gemaakt, om de nieuwkomers in te delen, maar ook dat lukte. 1 groep van 8 en 1 van 7. 13.15 uur startte het openingswoord en niet veel later zaten alle kinderen enthousiast te schaken. En dat enthousiasme bleef de hele dag. Want wat opviel, behalve dat het als klokwerk liep,  was dat alle kinderen maar blijven doorgaan. 2 partijtjes gespeeld, maakt niet uit, we doen er nog 1. Een dergelijk enthousiasme bewijst dat het Grand Prix nog altijd leeft als nooit tevoren. Dat maakt het voor de vele vrijwilligers ook leuk om er aan mee te helpen. Hier bedanken we dan ook voor hun inzet: Johan Voorberg en Anand Moelchand, Geurt Jan van der Meiden, Shota Kevlishvili, Frans Andriessen, Ayala, Marijke Meijering, Arie Jan van der Bijl, Gabrie Jaspers, Sander van der Vlugt, Adrie Voermans, Peter Ketting, Pieter de Groot, Stefanie Gioia en Gabrielle Hefkens.

Cijfertjes


Onder de 146 deelnemers waren 112 kinderen lid van een club: Bobby Fischer (6), Bongerd (1), Botwinnik (13), Corbulo (5), CSV (1), DD (3), DSC (8), Haeghe Ooievaar (1), Leiderdorp (1), Lierse (2), Pionnetjes (5), Promotie (12), RSC-BP (3), RSR-Ivoren Toren (1), Rijswijk (11), Schaakmat (2), SHTV (26), Spijkenisse (1), Scheve Toren (7) en Voorburg (4).

In elke groep waren drie prijzen. Wie gedeeld derde werd, maar door de loting naast de prijzen zat, kreeg weer een pechvogel medaille. De 9 pechvogels waren: Astrid Sebel, Daniel Zevenhuizen, Jason Lamping, Jeroen vd Kolk, Joëlle Vuong, Owen Poppe, Rick van Roon, Tycho van Oort en Winston van Ee.
 
Wie 2x in één seizoen zo'n medaille wint (en dus weer de loting verloren heeft), krijgt als extra troost (bij het volgende toernooi) een taartje. Astrid krijgt er de volgende keer een.

Uitslagen

Formule 1 groep A
 1  Stijn Gieben           4    + 22  1162  SHTV     D  116
 2  Ritesh Moelchand       3    + 25  1051  Botw     D  112
 3  Koos Roeleveld         3    + 29  1034  SHTV     D  112
 4  Daniel Zevenhuizen     3    - 11  1198  Spijk.   C  112
 5  Maurice Manoch         1,5  - 33  1132  Botw     AB 106
 6  Robby Kevlishvili      0,5  - 9   938   Prom     EH 102
Formule 1 groep B
 1  Angelique Osinga       4    + 42  929   Bongerd  C  114
 2  Jelmer Westmaas        3,5  + 30  929   Botw     C  112
 3  Thomas de Ruiter       3,5  + 9   1012  Rswk     D  112
 4  Wesley van der Burg    3    + 18  926   Rswk     AB 110
 5  Olivia Meng            1    - 32  927   Botw     D  102
 6  Tristan Oosterbaan     0    - 44  875   Pion     D  98
Formule 1 groep C
 1  Ian Zhang              3,5  + 20  896   DD       AB 110
 2  Sofya Blanter          3,5  + 31  852   DSC      AB 110
 3  Jelle Bulthuis         2,5  + 6   849   Corb     AB 106
 4  Owen Poppe             2,5  + 3   864   SHTV     C  106
 5  Winston van Ee         2,5  - 1   879   Rswk     AB 106
 6  Jaimy Luk              0,5  - 34  809   SHTV     D  98
Formule 1 groep D
 1  Erik Frima             3,5  + 22  847   DD       C  108
 2  Sasha Shikman          3    + 15  827   Leiderd  D  106
 3  Tim Hogendoorn         3    + 19  810   Rswk     D  106
 4  Jason Lamping          3    + 20  807   Lierse   D  106
 5  Mark Knigge            2,5        837   Rswk     C  104
 6  Robert Verzijden       0    - 50  787   -geen    C  94
Groep 1
 1  Joris van Berckel      4    + 32  794   SHTV     D  108
 2  Bart Holterman         2,5  + 4   755   SHTV     D  102
 3  Kai Groenhof           2,5  + 9   734   BF       D  102
 4  Michelle de Liefde     2    - 5   740   Ha.Oo.   AB 100
 5  Casper Turk            2    - 3   735   Prom     C  100
 6  Max Kanbier            2    - 13  774   Prom     EH 100
Groep 2
 1  Kenneth Lelieveld      5    + 53  769   SHTV     D  110
 2  Martin Brussaard       4    + 35  744   Rswk     C  106
 3  Roel Vos               3    + 13  730   DSC      D  102
 4  Matthijs Grasselier    2    - 8   715   Pion     C  98
 5  Bryan Goh              1    - 21  664   -geen    D  94
 6  Sophie Gieben          0    - 48  673   SHTV     EH 90
Groep 3
 1  Wouter van Rijkom      4    + 31  711   Prom     D  104
 2  Youri Verlinde         3    + 16  672   Pion     C  100
 3  Sven van Erp           2,5  + 6   662   Corb     C  98
 4  Rick van Roon          2,5        684   CSV      D  98
 5  Marfa Blanter          1,5  - 16  647   DSC      C  94
 6  Bobby In ’t Veld       1,5  - 13  635   Prom     D  94
Groep 4
 1  Jason van Oudheusden   3,5  + 22  653   DSC      D  100
 2  Ajay Lachmansingh      3,5  + 24  646   Botw     D  100
 3  Leander Scheele        3    + 12  644   BF       D  98
 4  Leonardo Ayala         2    - 8   623   RSRIT    EH 94
 5  Timothy Lelieveld      2    - 11  634   SHTV     EH 94
 6  David Dijkerman        1    - 15  553   SHTV     AB 90
Groep 5 (punten groep 5 en 6 op 9 maart gecorrigeerd)
 1  Danny Zwaartman        4    + 36  641   Schmt    C  100
 2  Zino Onomiwo           3,5  + 27  630   Botw     C  98
 3  Arjan Cornelissen      3    + 13  637   DSC      C  96
 4  Marnix Lincklaen Arr.  2,5  + 9   602   -geen    C  94
 5  Rick v Leeuwen (Rwk)   1    - 29  606   Rswk     C  88
 6  Calin Bajireanu        1    - 32  613   SHTV     C  88
Groep 6
 1  Isabelle van Leeuwen   4    + 36  620   BF       EH 98
 2  Michael Bosch          3    + 13  610   Prom     EH 94
 3  Florine Hogendoorn     3    + 15  604   Rswk     EH 94
 4  Astrid Sebel           3    + 9   630   Corb     D  94
 5  Alain Faddegon         1    - 25  563   Corb     D  86
 6  Frans Andriessen       1    - 24  562   Botw     D  86
Groep 7
 1  Austin Ramanna         8    + 61  637   -geen    EH 96
 2  Teun vd Klugt          5,5  + 10  588   DSC      EH 91
 3  Ivo Wilms              5,5  + 9   590   ST       D  91
 4  Olivier van Luijk      5          577   Schmt    EH 90
 5  Krishna Fakiera        4,5  + 2   549   ST       C  89
 6  Louis van Leeuwen      1,5  - 58  490   BF       EH 83
Groep 8
 1  Francisca Holan        7,5  + 53  592   BF       EH 93
 2  Reinout v Rijkom       7,5  + 59  584   Prom     EH 93
 3  Brecht van der Bijl    5,5  + 12  555   Botw     EH 89
 4  Hari Iyer              4,5  - 10  537   SHTV     EH 87
 5  Wouter van Lent        3,5  - 29  516   Voorb    EH 85
 6  Matias Hoite           1,5  - 61  464   -geen    D  81
Groep 9
 1  Titus van der Valk     9    + 96  558   SHTV     D  94
 2  Arnold Braam           6,5  + 22  545   -geen    C  89
 3  Ruben Scheffers        6    + 29  509   Pion     D  88
 4  Paula Vissers          5    + 4   496   RSC-BP   D  86
 5  Sander de l’Ecluse     3,5  - 21  458   Lierse   D  83
 6  Laurens vd Dries       0    - 107 413   -geen    C  76
Groep 10
 1  Thomas Luk             8    + 58  582   SHTV     EH 90
 2  Cor Kanters            7    + 45  553   RSC-BP   EH 88
 3  Daniëlle Jaspers       6    + 23  535   -geen    EH 86
 4  Mante Kaaks            4    - 12  488   -geen    EH 82
 5  Jeroen Vissers         4    - 18  497   RSC-BP   EH 82
 6  Simon Rosier           1    - 72  427   Botw     EH 76
Groep 11
 1  Fernand Braam          7,5  + 36  516   -geen    EH 87
 2  Mischa van Dongen      7    + 21  515   -geen    EH 86
 3  Sebastiaan Ketting     6    + 9   479   Rswk     D  84
 4  Mitchell Vuong         5,5  - 7   481   SHTV     EH 83
 5  Timo Reumerman         4    - 38  454   Prom     EH 80
Groep 12
 1  Ricki Luk              6    + 26  468   SHTV     EH 82
 2  Sean Bakker            6    + 28  465   -geen    EH 82
 3  Tommy in t Veld        6    + 19  480   Prom     EH 82
 4  Joëlle Vuong           6    + 20  479   SHTV     EH 82
 5  Philippe Roijers       5    + 12  441   BF       EH 80
 6  Rik van den Bogaerdt   1    - 81  380   Pion     D  72
Groep 13
 1  Yvonne Sebel           8    + 62  514   Corb     C  84
 2  Alexander Steevens     7    + 43  493   ST       D  82
 3  Nicky Schagen          5,5  + 17  458   SHTV     C  79
 4  Jesse Ramjiawan        3,5  - 27  423   -geen    D  75
 5  Matthieu Boubal        3    - 34  410   ST       D  74
 6  Thierno Diallo         3    - 38  414   -geen    D  74
Groep 14
 1  Jorte Valk             7    + 48  454   -geen    EH 80
 2  Rick v Leeuwen (ST)    7    + 41  463   ST       EH 80
 3  Terra Obels            7    + 40  465   -geen    EH 80
 4  Jesse Heidinga         4,5  - 8   413   -geen    D  75
 5  Rebecca Baruch         2,5  - 45  368   DD       EH 71
 6  Ian Bakker             2    - 51  351   ST       EH 70
Groep 15
 1  Mats Akkermans         8,5  + 71  471   Prom     D  81
 2  Ted Altorf             6    + 21  421   -geen    EH 76
 3  Maurits uit d.Boogaart 5    + 21  371   -geen    EH 74
 4  Jeroen vd Kolk         5    + 1   401   Prom     EH 74
 5  Lucas Albers           4,5  - 9   391   Botw     EH 73
 6  Rutger van Nunn        1    - 79  321   Rswk     EH 66
Groep 16
 1  Merlijn Albers         9    + 80  480   Botw     EH 80
 2  Guy Kanbier            9    + 83  475   Prom     EH 80
 3  Liam Power             5    + 5   392   -geen    D  72
 4  Tycho van Oort         5    + 6   392   Voorb    EH 72
 5  Joël Salzer Levy       2    - 50  325   -geen    EH 66
 6  Jesse vd Toorn         0    - 100 300   Botw     EH 62
Groep 17
 1  Ned Groom              8    + 63  438   -geen    EH 76
 2  Diederik van der Bend  7    + 43  417   Voorb    EH 74
 3  Livia Tromp            7    + 43  418   SHTV     EH 74
 4  Bertus Wisman          3,5  - 27  347   ST       EH 67
 5  Max Haffert            3,5  - 22  340   SHTV     EH 67
 6  Kai Hoite              1    - 77  298   -geen    EH 62
Groep 18
 1  Matthijs van Lent      11,5 + 92  464   Voorb    EH 81
 2  Sam Haffert            9,5  + 60  416   SHTV     EH 77
 3  Kubilay Biever         9    + 51  406   SHTV     EH 76
 4  Alicia Manoch          6,5  - 2   358   Botw     EH 71
 5  Tobias Westerveld      6    - 17  353   DSC      AB 70
 6  Daan Baak              5    - 40  335   -geen    EH 68
 7  Josephine              4,5  - 50  325   -geen    EH 67
 8  Rutger Busser          4    - 60  315   -geen    EH 66
Groep 19
 1  Hüseyin Harmankaya     14   + 125 475   SHTV     D  84
 2  Zoë Tromp              12   + 94  423   SHTV     D  80
 3  Francesco Gioia        9    + 25  374   SHTV     EH 74
 4  Sam Baak               7    - 27  348   -geen    EH 70
 5  Chris Hogendoorn       7    - 19  338   Rswk     EH 70
 6  Fleur de Koning        4    - 75  275   -geen    EH 64
 7  Fréderique de Boer     3    - 95  255   -geen    EH 62
Groep 20
 1  Mike Cooper            9    + 71  403   -geen    EH 72
 2  Ida Vos                8,5  + 55  401   DSC      EH 71
 3  Shaquil Ramlal         5    - 16  334   -geen    EH 64
 4  Johan Heskes           3,5  - 27  275   -geen    EH 61
 5  Vincent Schlechter     3    - 13  230   SHTV     EH 60
 6  Joost van den Dries    1    - 45  178   -geen    EH 56
Artikel aangelegd op: 08-03-2009
 
© 2018 Haagse Schaakbond
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.